Zuzana KyselováZdroj: DeníkTakovou pomoc zažili v uplynulém týdnu obyvatelé Benešova nad Černou a jeho okolí v rámci akce SummerJob, a myslím, že na to v životě nezapomenou.

Mezi lidmi panuje názor, že mládež zajímají jen počítače a mobilní telefony, nemají zodpovědnost, u žádné práce dlouho nevydrží a už vůbec je nezajímají staří lidé.

Summer Job ukazuje, že mládež, stejně jako lidi v jakékoliv komunitě, nelze házet do jednoho pytle. SummerJob vymysleli, založili, vedou a organizují skutečně pouze sami mladí lidé. Během deseti let fungování organizaci a systém práce zdokonalili, na přidělování jobů 150 lidem vytvořili počítačový program, a přestože přihlášení dobrovolníci dělají zadarmo, je o Summer Job mezi mladými čím dál větší zájem.

Dává jim totiž mnohem cennější odměnu, než jsou peníze. Poznají v naší zemi mnohá místa, místní lidi, zjistí, jak se v oblasti žije, co tamní lidi těší i trápí, posbírají pracovní zkušenosti, a také o problémech v dané oblasti přemýšlejí.

Setkat se s těmito mládenci a dívkami je čirá radost. Vlijí do člověka optimismus, že nastupující generace povede naší zemi k lepšímu. Mládež je naší nadějí, což ukazuje vždy, když jde o něco zásadního. Stejně jako při nynějších protestech proti zvrácené morálce některých politiků.