Tak Anetě říkali přátelé, zejména její věrná přítelkyně Katka Čížková, která je hlavní iniciátorkou vzniku charitativního koncertu, jenž v sobotu slavil pětileté výročí. Andu na této veliké párty pro návštěvníky všeho věku v sále hotelu Šumava, kde mezi hostujícími kapelami nechyběly ani četné vyšebrodské, připomněla videoprojekce. I to, jak Anda s nemocí statečně bojovala.

„Je úžasné, co pro Anetku děláte,“ řekla zástupkyně hematologické jednotky českobudějovické nemocnice, kam Aneta během léčení docházela na kontroly a kam poputuje rovněž výtěžek z koncertu. „Anetku si velmi dobře pamatuji. Byla velmi statečná a usměvavá, vždy jsme se na ni těšili.“

Na Koncertě pro Andu návštěvníky bavily kapely Blackout, Swamp!, Flákot, Led Zeppelin Southern revival, Naven, Seven, Wade, Week-on i skupina Magma, s níž si přijel zazpívat a kromě Anetky zavzpomínat na tragicky zesnulého člena skupiny Jiřího Fojtla populární zpěvák Petr Kolář.

„Je to tu skvělé. Snažíme se na tento koncert chodit každoročně,“ pochvalovaly si čtrnáctiletá Kristýna Neufussová a patnáctiletá Kristýna Pechová. „Nejvíc se těšíme vždycky na skupinu Blackout, protože v ní účinkují naše kamarádky,“ smály se.

Více čtěte v pondělí v Českokrumlovském deníku.