Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, který měl být 18. 9. 2020 v kostele svatého Mikuláše v Boleticích, je zrušen. „Koncert musíme zrušit kvůli karanténě členů kapely Druhá tráva,“ upozorňuje za organizátory Lenka Augustinová. „Je prodáno více než 90 lístků. Vstupenky je možné vracet v Infocentru Český Krumlov.“ Náhradní termín koncertu je podzim 2021.

Po koncertu v Boleticích padá další plánovaná kulturní akce. V sobotu 19. září se měla v Hořicích na Šumavě odehrát závěrečná tečka letošního Hořického kulturního léta. Postarat se o ni měla jihočeská kapela Lazareth.

Organizátoři se však rozhodli akci zrušit, a to kvůli zhoršující se epidemiologické situaci. Hořické kulturní léto 2020 tak oficiálně skončilo. Poslední akcí byl 22. srpna koncert skupin Chlapi v sobě, Papouškovo sirotci a Parní Wanna.

Stejně tak je odzvoněno oblíbené velké akci Kaplický ušák, která měla začít v pátek a pokračovat v sobotu. Je rovněž zrušena. O chovatelskou výstavu drobného hospodářského zvířectva doplněnou bohatým doprovodným programem tak budou lidé z regionu ochuzeni.

Také velešínský JobDay nebude. "Vzhledem k současné situaci a s ní souvisejícími vládními opatřeními musím s politováním oznámit, že JobDay, který se měl konat 30.9. 2020 ve vestibulu Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně, přesouvám zatím na neurčito," oznámil právě ředitel školy Milan Timko.