Jedenáctého listopadu v pět hodin ráno byl ve francouzském Compiegne podepsán dokument, který stanovil, že od 11 hodin, 11. listopadu 1918, zavládne na všech frontách příměří. Tím skončila první světová válka.

Tuto událost si od roku 2001 v českokrumlovském městském parku připomínají zástupci armády i integrovaných složek. „Správně by tady měli být i občané a vzpomínat na oběti války," řekl bývalý předseda Sdružení válečných veteránů Jihočeského kraje Tibor Horváth.

Před památníkem bojů a vítězství nad fašismem v parku stála čestná stráž a poslouchala rozkaz ministerstva obrany ke Dni válečných veteránů, který četl major Ján Kmeť. Květiny přišel k památníku položit tradičně i starosta Českého Krumlova Dalibor Carda: „Chodím sem rád. Na svých zahraničích cestách slyším, že naši vojáci vždy odvedli kus dobré práce. Hodnotím to tedy i jako pozitivní reklamu České republiky."

Věnce byly položeny, před památníkem stojí vojáci v uniformách, salutují a vzdávají minutou ticha hold všem padlým.
Parkem se nesou tóny trubky, která na počest hraje. Zastavit se, poděkovat a vzdát hold. I to je tradice, která by měla být jedenáctého listopadu připomínána.