Od uspořádání Skřidelského bramboru uplynul pouze týden, ale pořadatelé z občanského sdružení Koníček, které ve Skřidlech sídlí, už plánují, jakou zábavu vymyslí příště.

První ročník Skřidelského bramboru představoval skákání v pytli, hod podkovou, jízdu na koni a jinou zábavu pro děti a dospělí, kteří se přišli do hospodářského stavení Koníčku podívat. Tato organizace poskytuje už šest let různé sociální služby.

„Chtěli bychom dělat podobné akce pravidelně,“ řekla vedoucí zooterapie Petra Křížová. „Už nyní máme nějaké plány na jaro. Také přemýšlíme, že bychom něco uspořádali na Mikuláše. V zimních podmínkách je to ale trošku složitější.“

Ačkoliv dává zima členům organizace každoročně zabrat, nedá se říct, že by Koníček ve Skřidlech ve studeném ročním období nefungoval. Činnost je jen mírně utlumená.

„Máme omezený provoz s ohledem na naše klienty. Ne každému vyhovuje zima. I pro děti, které nám chodí pomáhat, je to méně příjemné, protože musí být pořádně oblečené. Hůře se pak pohybují,“ řekla Petra Křížová. Pokud teploty klesnou hluboko pod bod mrazu, musí být práce s klienty dokonce úplně pozastavena.

„Se zvířaty ale samozřejmě musíme pracovat neustále. Staráme se o koně, jezdíme s nimi ven a tak dále. Jelikož máme přirozený způsob ustájení, přináší nám zima řadu problémů – například s vodou a tak dále,“ zmínila Křížová.

Koníček působí ve Skřidlech zatím jen krátce. Pracovníci i zvířata se tam už ale zabydleli. „Moc se nám tady líbí! Je tu hezky a žijí tady fajn lidi,“ řekla Magdalena Davidová, terapeutka canisterapie. „Také jsme moc rádi, že nás navštěvují i lidé z okolí, kteří se chtějí podívat, jak tady fungujeme,“ dodala Křížová.

Prostředí ve Skřidlech působí na klienty a návštěvníky velice příznivě. „Jsme z toho vážně nadšení. Je to tu nádherné. Určitě se sem budeme vracet,“ řekly pracovnice střediska pro volný čas a integraci Domeček Trhové Sviny, které se svými klienty občanské sdružení Koníček navštívily v rámci Skřidelského bramboru.