Zatímco se o minulém víkendu fotbalový tým FK Dolního Dvořiště radoval z výhry nad Dřítní5 : 3, o tomto víkendu si nezahraje. Zápas s Chvalšinami byl odložen. Ukázalo se, že jeden z hráčů je pozitivní na koronavirus.

Hlavně nepanikařit Opatření ohledně koronaviru se v FK Dolní Dvořiště týkají pouze fotbalového týmu muži A, ostatní oddíly a družstva mohou dál fungovat bez obav

Fotbaloví hráči jsou nyní v karanténně. „Absolvovali testy a 15. září na ně půjdou podruhé,“ sdělil předseda fotbalového klubu Augustin Panský. „Po zápase s Dřítní totiž podstoupil test jeden hráč, protože se jim vyskytl virus v rodině a ukázalo se, že je také pozitivní. Testy odhalily pozitivního ještě jednoho hráče. Všichni jsou ale naprosto bez příznaků. Doufám, že po druhém kontrolním stěru bude vše v pořádku a další zápas na domácí půdě už budeme hrát.“ Stejně tak v Dolním Dvořišti doufají, že se uskuteční i plánované zářijové utkání s Klubem Amfora.

Avšak tradiční Dolnodvořišťské slavnosti, které se měly konat tuto sobotu, obec preventivně zrušila. "Moc jsem o tom přemýšlel, někdo byl pro zrušení akce, jiní zase ne. Ale na slavnosti chodí hodně starších lidí, nechceme nic riskovat," řekl starosta Dolního Dvořiště Ivan Kůta. "Zjara naši obec koronavirus minul, teď se nás už trochu dotkl."