Český Krumlov – Není nad to skočit v létě do průzračné vody. Venkovní koupaliště 
v zimě nezahálela, ale prováděla nutné opravy a vylepšení a nyní jsou připravené přivítat po zchlazení toužící návštěvníky. Leckterá zařízení svým návštěvníkům nabídnou oproti minulé sezoně i něco navíc.

Připravené je například koupaliště ve Velešíně. V bazénech je voda s udržovanou teplotou a podle Karla Krejčího, vedoucího Správy majetku města Velešín, čekají pouze na povel shora.

„Jen zmáčknout knoflík a můžeme otevřít," řekl. „Už ohříváme vodu, všechno máme připravené, vyčištěné a právě dosekáváme trávu," dodal Karel Krejčí.

Velešín je jedno z koupališť, které si novinku přichystalo. Plánuje návštěvníkům nabídnout možnost kondičního plavání. „Chtěli bychom dvakrát týdně pomoci plavcům, kteří si tady chtějí opravdu zaplavat. Uvažujeme, že zavedeme kondiční plavání," vysvětlil Karel Krejčí.
Plavalo by se vždy hodinu před a hodinu po zavírací době. Tedy v čase, kdy na koupališti nikdo není a plavci by měli bazén pro sebe. „Uvidíme, jaký o to bude zájem, ta možnost tady je," dokončil. Velešínské koupaliště bude otevřené od 10 do 20 hodin.

Provozní koupaliště 
v Kaplici Ondřej Sýkora předpovídá horké léto. Dokonce ještě teplejší, než bylo to loňské. Velká hasičská nádrž, sloužící jako koupaliště, je již připravená.

A voda je v ní čistá. Jediné, na co čekají, je teplejší počasí. I v Kaplici si připravili pro návštěvníky několik novinek. „Máme tady nově pingpongový stůl," přiblížil plány na letošní léto Ondřej Sýkora. „Jsou zde dvě beach volejbalová hřiště a nově je tady i stolní fotbálek. Na víkendy se plánují akce s živými kapelami." Lidé se na kaplické koupaliště mohou přijít vykoupat od 9 do 20 hodin. Vstupné platí jen do 16 hodin, potom už je koupel zdarma.

O venkovní koupání nepřijdou ani obyvatelé Českého Krumlova. I letos mají k dispozici Hornobránský rybník, který by měl mít navíc více vody. A čistější, díky zvýšenému přítoku i odtoku, což potvrzuje i místostarosta města Josef Hermann. „Posilujeme přítok vrtem, takže se nám podařilo zvýšit hladinu o 25 centimetrů oproti loňsku. Navýšili jsme i odtok, což by kvalitě vody mělo pomoci." Všechny koupající jistě potěší nově otevřené veřejné toalety. „Ty jsou zezadu městské budovy," upřesnil místostarosta. Městské lesy navíc vybudují vedle stávajícího hřiště ještě jedno malé dětské hřiště pro nejmenší. „Doufáme, že na prázdniny to bude hotové," uzavřel místostarosta.

Letního koupaliště si letos ale neužijí obyvatelé Větřní, kterým nezbude, než se chladit jinde. Venkovní bazény totiž čekají na rekonstrukci, která by měla začít v polovině léta. „V současné době máme vyřízené všechny přípravné práce a teď čekáme na stavební povolení," objasnil situaci starosta obce Antonín Krák. „Opravovat se budou venkovní vany, které protékají. Dále projde rekonstrukcí celá technologie související s provozem koupaliště," dodal. Obec alespoň nabídla provozovateli koupaliště možnost prodloužit otevírací doby krytého plaveckého bazénu o měsíc. Provozovatel ale zatím neví, jak se k nabídce postaví. Ve Větřní tedy zatím žádné koupání nebude. Pokud pojede vše podle plánu, měla by být oprava hotová do listopadu.