GUTALAX

Křemežská parta libující si v té nejbrutálnější muzice a v textech plných výkalů a dalších podobných nechuťáren se rozhodla rozšířit svoji sestavu o dalšího muzikanta.

„S hřejivým pocitem u srdéček oznamujeme světu, že se naše řady rozrostly o dalšího floutka. Je jím náš dlouholetý kamarád kakaboy Kojas, který bude obhospodařovat druhou kytaru,“ zní oficiální stanovisko mladíků z Křemže, kteří neustále objíždějí kouty celé republiky a posluchače oblažují svými romantickými songy.

Další novinkou z tábora Gutalaxu jsou nové promofotky. Kapela vyslyšela volání něžnější části své fanouškovské základny a nechala se zvěčnit na nových fotkách, které následně zveřejnila na svých webových stránkách. Fanynky si tak mohou své oblíbence konečně vytisknout a nalepit třeba na zeď vedle postele.

MAGMA FEST

Kam o víkendu vyrazit za kulturou? Co třeba do Křemže, kde se v sobotu v klubu Vertigo představí pět kapel stylové všehochuti na akci zvané Magma Fest.

Jak název napovídá, na festivalu vystoupí vyšebrodští rockeři Magma, kteří se na scéně pohybují s přestávkami už takřka třicet let. Dalšími vystupujícími jsou Feystix, Week – on, Fadžitulikistulán a Diaryba. Nuda nebude mít v sobotu v Křemži nárok.

FILMOVÝ KLUB

Členové českokrumlovského studentského Filmového klubu mají pořád plno sil a chutí do další činnosti. S novým školním rokem se opět zabydleli v českokrumlovském kině, kde dvakrát do měsíce prezentují nezávislé snímky z celosvětové produkce. Příští čtvrtek budou mladí studenti promítat rok starý film belgického režiséra Jaco van Dormaela Pan Nikdo. Uživatelé Československé filmové databáze tento snímek ohodnotili 80 procenty.

„Tenhle film je mistrovské dílo. Na jednu stranu slátanina vsech možných nápadů, na druhou stranu geniální skládanka lidských osudů,“ okomentoval film jeden z uživatelů filmové databáze.