Tradiční program potěší hlavně děti a mládež. Ale i dospělé určitě potěší zdobení a stavění máje, festival ZUŠ Český Krumlov, divadelní představení, vystoupení krumlovských kroužků nebo tajuplná stezka, kterou připravili studenti SUPŠ sv. Anežky České. Zlevněné či volné vstupy nabídnou na prvního máje některá muzea a galerie.

Přípravy na Krumlovské pivní slavnosti jsou v plném proudu. Na nádvoří bude velký stan s pódiem a sezení pro tři stovky lidí.
V Krumlově chystají pivní slavnosti, na nádvoří roste stan. Máme pro vás program

Náměstí Svornosti ožije v úterý 30. dubna tradičním májovým jarmarkem, který je letos šestidenní, potrvá až do neděle 5. května. Nabídne řemeslné výrobky i ukázky řemesel, prodej drobných dárků a suvenýrů, ale také oblečení, keramiky či šperků a samozřejmě dobré občerstvení.

Oslavy příchodu jara odstartuje v úterý dopoledne studentský majáles. Gymnazisté se již tradičně vypraví do ulic města v kostýmech, tentokrát svůj průvod pojali v duchu „Kultura napříč staletími“. Hlavní program Kouzelného Krumlova v městském parku je naplánovaný na úterní odpoledne: bude se zdobit a stavět máj, o hudbu se postará ZUŠ Český Krumlov, chybět nebude divadelní představení a vystoupení krumlovských kroužků.

VIDEO: Takhle oslavilo českokrumlovské gymnázium Majáles loni

Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

V úterý se koná také 16. ročník Krumlovského hastrmana, závodu v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města. Vítězi, který pokoří Vltavu v rekordním čase, bude pohár slavnostně předán v 16.30 hod v rámci programu v parku.

Úterní den završí lampionový průvod. Desítky mihotajících světel lampionů se vypraví do ulic města po čtvrt na devět večer, start průvodu je z náměstí Svornosti.

První máj, to jsou prohlídky města a den otevřených muzeí a galerií

Na středu 1. května připravil Národní památkový ústav v Českém Krumlově pro děti dvě zábavné architektonické prohlídky města. S lektory NPÚ se budou moci vypravit za trubačem a medvědem a společně hledat stopy renesanční architektury a umění v Českém Krumlově.

Osmiletá Danielka a šestiletá Karolínka (zleva) se přišly vyfotit se svou sestřičkou Valentýnkou Benčovou. Třetí miminko Jany a Václava Benčových z Novosedel se narodilo 22. ledna 2014 v 10.30 hodin, měřilo 49 cm a vážilo 3495 g. Tatínek byl u porodu.
Psali jsme před 10 lety. Tahle miminka z krumlovské porodnice slaví kulatiny

Středa bude zároveň dnem otevřených muzeí a galerií. K návštěvě zdarma zve Regionální muzeum na své aktuální výstavy Krajina pod palbou a Tenkrát na hranici. 50% slevu můžete využít na vstup do Klášterního musea, Pohádkového domu, Musea Fotoateliéru Seidela a do Muzea Vltavínů, kde navíc mají děti vstup zdarma.

Kompletní program a popis aktivit najdete ZDE.