Také ona, podobně jako ředitelka krumlovského gymnázia Jana Cipínová, konkurzem vyhlášeným krajským úřadem prošla, vyhrála jej, ale ve své funkci už dál potvrzena není.

Včera to potvrdila mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová s tím, že jako nový ředitel domu dětí a mládeže nastupuje od srpna letošního roku Jakub Pich.

Střídání stráží na postech ředitelů gymnázia i DDM spojuje zajímavá paralela: na obou místech si změnu přála nezanedbatelná část kmenových zaměstnanců. Zatímco v případě gymnázia přemluvili někteří pedagogové k účasti ve výběrovém řízení konkurentku Jany Cipínové Hanu Bůžkovou, v případě domu dětí a mládeže se všichni kmenoví pedagogičtí zaměstnanci v Českém Krumlově podle jejich vyjádření spojili, sepsali a na krajský úřad odeslali důvody, proč o změnu stojí.

Ve vyjádření pro Deník nechtějí být jednotlivě jmenováni a společně prohlašují: „Panovaly u nás dlouhodobě narušené pracovní vztahy v rovině nadřízených a podřízených, to byl hlavní důvod."

Svoji nespokojenost by pravděpodobně vyjádřili, i kdyby žádný konkurz vyhlášen nebyl. Tak napjaté už prý byly mezilidské vztahy mezi zaměstnanci domu dětí a mládeže.

Co na věc říká ředitelka Jaroslava Löblová? O postoji části zaměstnanců ví, jak sama uvedla, společně už se nad stížností s podřízenými pracovnicemi sešly a věc prodiskutovaly, ale snad kromě jedné připomínky vyjmenované důvody odmítá.

„Někdy musí ředitel rozhodovat i nepopulárně, a to mohlo někomu vadit," okomentovala vztahy na pracovišti. „V domě dětí a mládeže pracuji 32 let, z toho dvacet let jsem ředitelkou. Rozhodně se nemám za co stydět, práce jsem tu odvedla dost. Profesně proti svým zaměstnancům vůbec nic nemám," shrnula Jaroslava Löblová s velmi důležitým poznatkem.

O nepotvrzení ve své funkci totiž oficiálně stále neví, takže jakékoliv další vyjádření chce učinit až poté, co dostane oficiální informace.