Během sobotní Krampus show se musel průvod na chvíli přerušit, aby náměstím mohli projet hasiči s cisternou. Co se stalo a na další kritické připomínky odpovídá mluvčí města Kaplice Jan Bohdal: „Všechny složky integrovaného záchranného systému bedlivě sledovaly dění, aby zajistily bezpečnost celé akce. Pořadatelé si všimli kouře na jedné ze střech. Nejdříve situaci velmi rychle zkontrolovali sami, ale na cestě již byli hasiči s těžkou technikou. Když na místo za pět minut dorazili, zjistili, že si místní obyvatel přitopil ve svém bytě schváleným topným zařízením a nic se nestalo.

Pořadatelé si tak ověřili, že i v davech je možné zajistit bezpečnost.“

Mluvčí města Kaplice Jan Bohdal.Jak je to letos s financováním Krampus show?
Město uzavřelo v minulosti pětiletou smlouvu s agenturou Production 1, která je pořadatelem. Agentura nese veškeré náklady, kromě nákladů na prezentaci města Kaplice v rámci Krampus Show v médiích. Město vyvíjí veškerou součinnost s pořadatelskou agenturou při přípravě této významné regionální akce, která je zároveň jednou z největších a dokonce s mezinárodním přesahem. Příprava a koordinace probíhá celoročně, aby vše bylo zajištěno včetně kvality a bezpečnosti. Jedná se o pragmatické partnerství pro pořádání tak velké a významné akce.

Příjezd návštěvníků a parkování se letos zřejmě odehrávaly v poklidu?
Zavedení vstupného mělo také jeden z pozitivních významů, a to příjezd a kultivovanost parkování návštěvníků. Tentokrát už automobily nepostávaly na místech, která by omezovala další provoz, a také silnice E55 nezaznamenala žádný větší problém. Parkovací plochy byly koncipovány minimálně stejně jako v předchozích letech. V tomto případě se jednalo o osvědčený model. Parkovacích míst byl dostatek.

Kolik návštěvníků bylo, škarohlídové tvrdí, že k 10 000 jich nebylo ani náhodou…
Na přesná čísla si ještě musíme počkat, protože máme několik málo dnů po akci. Stejně jako v minulých letech se k tomu vyjádříme až po konzultaci s pořádající agenturou a případně s dalšími zúčastněnými subjekty, jako je Policie ČR. Deset tisíc návštěvníků je však naprosto reálný odhad. Myslím, že díky zavedení turniketů můžeme brzy podat mnohem přesnější počet, než tomu bylo v předchozích letech.

Bylo z VIP tribuny dobře vidět? Někteří lidé byli s viditelností nespokojeni.
VIP tribuna byla novým prvkem show pro ty, kdo jsou ochotni připlatit si za vlastní místo. Novinky s sebou obvykle přinášejí některá úskalí. Viditelnost průvodu z některých částí tribuny mohla být jedním z nich. Rozhodně ale pořadatelé udělali vše proto, aby všichni návštěvníci viděli maximum možného programu. Agentura dokonce změnila parametry nasvícení prostoru a jednotlivé skupiny byly instruovány, aby se více zviditelňovaly právě před tímto prostorem.