Lego okupovalo sál radnice několik dní, aby se pokud možno na všechny zájemce dostalo. Museli se totiž nejprve přihlásit, aby se dařilo v místnostech udržovat přijatelný počet lidí. Děti, často i s pomocí rodičů, stavěly z legových kostiček město o rozloze 12 metrů čtverečních.

Součástí projektu byla nejenom podpora dětské kreativity, ale poučení o důležitých životních principech formou biblických příběhů. Akce byla určená pro děti od šesti do 12 let. 

„Tento projekt je putovní," řekla koordinátorka MC Křemílek Alena Nováková. „Při zahájení akce nestojí nic a po ukončení akce celé městečko zase rozebereme.  Tady v prostorách radnice  může najednou stavět maximálně 36 dětí. Do této chvíle se jich tu zatím vystřídalo 65."

„Lego je pro naše děti nejoblíbenější hračka," řekla Vladimíra Vališová, maminka dvou chlapců. „Zbožňují ho, tak se přišli podívat a načerpat inspiraci."

V pracovní místnosti se na své dílo soustředil devítiletý Denny Štrba. „Postavil jsem radnici," objasnil své dílo.  „Doma mám spousty lega, třeba sestavu Černovousova loď." Se sedmiletou sestřičkou Jasmínkou stavějí roboty, auta a jiné.