Pořadatelé však věří, že to bude ku prospěchu věci, neboť charakter akce už bylo třeba pozměnit. „Gró zůstalo zachováno, nicméně program jsme hodně pozměnili a zaměřili se i na mladší návštěvníky," konstatoval včera starosta městyse Josef Troup. Nicméně milovníci dechovek se nemusí strachovat, o oblíbené Babouky nepřijdou.

„Prodejce ve stáncích tu lidé také najdou, avšak řada z nich v duchu motta Křemže sobě budou především místní šikovní lidé, živnostníci, spolky a další."
Návštěvníky jistě potěší, že vstup do areálu je zdarma, stejně tak parkovné na obvyklých vyhrazených plochách. „Navíc jsme rozšířili plochu na parkování pod hřbitovem," doplnil Josef Troup.

Hlavním cílem Křemežského víkendu je, aby se lidé sešli a pobavili se. Čeká je také promítání pro dospělé i děti, organizátoři navíc připravili soutěž o nejlepší koláč. „Já sám upeču dva koláče," směje se starosta. A soutěžící, nijak ho nepodceňujte. Josef Troup má s pečením koláčů bohaté zkušenosti. „Půjdu příkladem!" směje se starosta. Ceny budou zajímavé, zejména ta pro absolutního vítěze, která bude překvapením.

Novinkou také je, že obec zařídila po celém areálu Wi-Fi zdarma.
Křemežský víkend startuje dnes od 18 hodin bubenickou show. Pak následuje další muzika a diskotéka. „Říkáme tomu Večer pro nedočkavé," usmíval se Josef Troup.

Program najdete v tištěném vydání Českokrumlovského deníku.