Štáb se zabýval například zavřením základních a mateřských škol. V provozu tak nebudou ani školní jídelny, což se dotkne i seniorů, kteří odtud odebírají obědy. Město prověří další možnosti, jak tuto službu seniorům zajistit.

Přestože se uzavírají MŠ i ZŠ, zůstává ve městě v pohotovosti ZŠ Za Nádražím, kam mohou docházet děti zaměstnanců složek Integrovaného záchranného systému a dalších vybraných institucí.

Na základě doporučení vlády uzavře město dětská hřiště. „Oplocená hřiště se uzamknou a ta volně přístupná ohraničí městská policie páskou a opatří cedulí o zákazu vstupu,“ říká starosta Dalibor Carda. „ Věřím, že to občané pochopí.“

Městská i státní policie budou důsledně dohlížet na dodržování nošení roušek a respirátorů, provinilce budou upozorňovat na porušování zákazu, v krajních případech mohou udělovat i pokuty. Cestování mezi okresy bude kontrolovat police a armáda.

V sobotu kolem 11. hodiny vládla v krumlovském zahradnictví pohoda a klid. Po chvíli se ale parkoviště zase začínalo plnit.
Zahradnictví ožila. Lidé v tuto dobu nakupují mnohem víc než jindy

Na závěr jednání připomněl tajemník Městského úřadu Český Krumlov Radim Rouče provoz městského úřadu: „Zůstáváme ve stejném režimu, kdy jsou úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Mimo tuto dobu si mohou klienti vyřídit své záležitosti, ale pouze po předchozí objednávce na přesný termín a čas.“