Silnice II/157 na Kaplici bude od 22. června až do 6. prosince zavřená těsně před kaplickým nádražím, a to jak v místě zúžení před začátkem obce, tak v místě stavby mimoúrovňové křižovatky s právě budovanou dálnicí D3, včetně odbočky na Rejty. Objízdná trasa povede z Kaplice po I/3 čili E55 ke Štilci a odtud zpátky do Krumlova. „V místě zúžení dochází často k nehodám, i k vážným, a úsek nám dělá dlouhodobě problémy. Proto je třeba toto riziko odstranit,“ potvrdil náměstek hejtmana Jihočeského kraje a radní pro dopravu Antonín Krák.

Tragická nehoda na I/3 (E55) u Velešína na Českokrumlovsku z 23. května 2023.
E55 u Velešína zavřela smrtelná dopravní nehoda. Fabie tam vjela pod kamion

Od 16. srpna do 12. září bude kvůli stavbě D3 zavřená také silnice III/15710 mezi Markvarticemi a Velešínem-nádraží, současná úplná uzavírka mezi Mojným a Skřidly by měla podle plánu skončit 15. srpna.

Naplánovaná je také oprava státní silnice I/3 u Hubenova, v úseku zhruba 2,5 kilometrů, ta ale podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Adama Kolouška nejspíš nevypukne dříve než v září nebo v říjnu. 

Kudy povedou objížďky?
• Oprava zúžení před Kaplicí-nádražím je plánovaná s úplným dopravním omezením, místní firmy budou moc v omezeném úseku projíždět.
• Auta nad 6 t budou mít oboustrannou objízdnou trasu z Kaplice-nádraží vedenou přes I/3 a 1/39, tj. kolem Štilce a dál na Český Krumlov. Vozidla do 6 t, mimo období od 16. 8. do 12. 9., kdy bude zavřená silnice mezi Velešínem-nádraží a Markvarticemi, pojedou po I/3 z Kaplice-nádraží do Velešína-nádraží a dál přes Markvartice a zpět ke Kaplici-nádraží, v době uzavírky u Markvartic budou muset po I/3 až do Holkova a odtud přes Horní Třebonín, Harazim a Český Krumlov zpět ke Kaplici-nádraží.
• Uzavírku u Markvartic pak objedou přes Skřidla, Horní Třebonín, Harazim, Český Krumlov a Mirkovice.

Zdroj: Youtube