Krumlovští zastupitelé schválili nový program podpory pro rok 2020 a také pro následující roky. „Jeho cílem je podpořit zejména místní subjekty, a to především ty, které jsou zaměřené na činnost dětí a mládeže,“ vysvětluje mluvčí města Petra Nestávalová. Peníze půjdou na kulturu, sport anebo i studentům z nízkopříjmových rodin.

Město přidělilo, úplně poprvé, peníze i na tzv. environmentální vzdělávání, např. osvětu v oblasti ochrany přírody. „Cílem je systematicky zvyšovat povědomí o životním prostředí a jeho souvislostech s každodenním životem. Tím bude v dlouhodobém horizontu podpořeno stále zodpovědnější chování ve všech jeho složkách,“ vysvětlil starosta Dalibor Carda.

„Největší objem financí je vyčleněn na projekty předkládané v oblasti sportu. Dotace budou tradičně rozdělovány na činnost sportovních oddílů pro mládež do 18 let s členskou základnou tvořenou občany Českého Krumlova a okolí, na úhradu nájemného ve sportovních zařízeních zřizovaných městem, příp. v cizích sportovních zařízeních provozujících činnost na území města, a na opravu a údržbu sportovišť na území města ve vlastnictví klubů, sloužících k organizovanému sportování mládeže,“ přiblížil dále starosta.

Na své si přijdou i ti, kteří se věnují dětem. „Aktivity a činnosti pro děti a mládež v oblasti volného času, ať již organizované, nebo neorganizované, jsou další prioritou,“ dodává Petra Nestávalová. „Podpořeny mohou být jak jednorázové akce, tak i projekty střednědobého a krátkodobého charakteru.“

Kdo si chce žádost podat, na webu města na adrese www.ckrumlov.cz/dotace najde informace o tom, na koho konkrétně se obrátit, jaká jsou pravidla nebo jak má vypadat vyúčtování.

Schváleno, nebo ne?

Jestli dotaci město odsouhlasilo, dá žadatelům vědět do konce května 2020. V té době bude zároveň vyhlášeno druhé kolo žádostí o dotace, o těch se bude rozhodovat během září.

Dokdy žádat?

V rozpočtu pro letošek je do programů směřována podpora ve výši 8 299 000 Kč a žádost o její část lze podat od 1. do 15. února.

Žadatelé najdou veškeré informace na webových stránkách Českého Krumlova www.ckrumlov.cz/dotace.

Kolik a na co?

Pro jednotlivé oblasti jsou v rozpočtu města pro rok 2020 budou rozděleny tyto částky:

Kultura: 1 200 000 Kč

Sociální a související služby: 1 288 000 Kč

Sport: 5 360 000 Kč

Volnočasové aktivity dětí a mládeže: 181 000 Kč

Zahraniční spolupráce: 70 000 Kč

Environmentální vzdělávání: 200 000 Kč

Celkem: 8 299 000 Kč