Krumlovská nemocnice se postupně mění z „Popelky“ v moderní špičkové zařízení. Při úterním slavnostním otevření nechyběli kromě personálu a vedení nemocnice zástupci kraje či stavební firmy.

„Tato budova tu stála už od roku 1992, ale málokdo z nás by v ní chtěl donedávna ležet,“ uvedl ředitel nemocnice Jindřich Florián. „Byly tam pokoje do šesti pacientů, a ne všechny disponovaly sociálním zařízením. Péči o pacienty dlouhodobě nemocné chceme vylepšit kvalitním zázemím, interiérem, dobrou ošetřovatelskou péčí a kvalitnější rehabilitací.“

Oddělení dlouhodobě nemocných (LDN) je doposud umístěno ve třech budovách po 33 lůžkách. Brzy budou všichni pacienti sestěhováni do jedné budovy s celkovou kapacitou 96 lůžek. Ve třech patrech jsou výhradně dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, některé i s lodžií, a dostatečným prostorem v pokoji, který umožňuje kvalitní ošetřovatelskou péči a rehabilitaci.

„Toto oddělení je druhým krokem v plánu krumlovské nemocnice na cestě k té nejvyšší úrovni,“ řekla hejt᠆manka Jihočeského kraje Ivana Stráská. „Krumlovskou nemocnici jsme před lety zařadili na poslední stupínek v řadě. Postupně jsme rekonstruovali Strakonice, Písek, Jindřichův Hradec a tak dále. Čas na krumlovskou nemocnici přišel zhruba před třemi lety, kdy jsme masivně investovali do porodnického oddělení. Dohodli jsme se, že druhá bude právě LDN, protože je důležité, aby lidé, kteří sem přijdou na dlouhodobé léčení nebo i staří lidé, měli prostředí komfortní.“ Rekonstrukce LDN stála 65 milionů korun včetně DPH. Z toho krajský úřad poskytl prostřednictvím navýšení základního jmění devadesát procent z této částky.

Tím ale rozvoj krumlovské nemocnice nekončí.