„Vítáme každého dobrovolníka. Lidé se mohou se přidat k některému z úklidů, který už je zapsaný na mapě zde, nebo si registrují vlastní akci pomocí jednoduchého formuláře zde, kde je možná i zpětná registrace. Fotografie z akcí nás potěší a mohou motivovat další dobrovolníky. Zároveň se účastníci mohu zapojit také do fotografické soutěže,“ uvedla za pořadatele akce Markéta Klimo z Českého svazu ochránců přírody.

Kampaň Ukliďme svět se pod záštitou Českého svazu ochránců přírody koná už více než 30 let. Jejím cílem je s pomocí dobrovolníků uklidit odpad z nelegálních skládek v přírodě, ale i z ulic obcí a jiných veřejných prostor. Úklidy organizují jednotlivci, organizace, školy i firmy. Zapojují se rodiny, skupiny přátel nebo sousedů či kolegů.

Kde se uklízí na Českokrumlovsku

Spolí
9. září 2023, v 8.30 h sraz předem ohlášených dobrovolníků u kiosku kempu Nové Spolí
29. ročník tradičního úklidu koryta řeky Vltavy v úseku z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Na zdarma zapůjčených lodích a raftech budeme splouvat přidělené úseky řeky a sbírat odpadky všeho druhu.

Větřní
Od 16. zíří do 15. října 2023
Kluby, spolky i jednotlivci uklízí Velešín a jeho okolí.
Kontakt na tel: 739026248

„Akce tak mohou mít i komunitní charakter a pozitivní dopad na vzájemné vztahy a lze je využít i jako teambuilding. Dobrovolníci si mohou naplánovat a registrovat vlastní úklid, nebo se přidat k některému již registrovanému. Řadu užitečných rad a tipů najdou dobrovolníci také na webové stránce kampaně Ukliďme svět," dodala Markéta Klimo.

Český svaz ochránců přírody poskytuje organizátorům úklidů materiální podporu a průběžnou metodickou pomoc. A pokud jste uklízeli už o prázdninách, ať už na výletech, dovolených nebo na dětských táborech, i tak se můžete zpětně registrovat a zaslat své fotografie.