Na slavnostní večer je zvána veřejnost, avšak z důvodů epidemických opatření je kapacita Synagogy omezena, proto je potřeba si místo rezervovat na sekretariátu starosty, a to na e-mailu kancelar.starosty@ckrumlov.cz nebo telefonicky na tel. čísle 380 766 102. K prokázání bezinfekčnosti na kulturní akce platí všechny druhy testů včetně samotestů nebo čestné prohlášení.

Fotogalerie: Slavnostní předání Cen města

Prestižní ocenění v podobě skleněné kapky na dlažební kostce předává Český Krumlov od roku 1994 význačným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj města. Letos cenu převezmou Věra Petrovičová a Dalibor Uhlíř, kteří se obětavě a s láskou věnují údržbě a zvelebování kaple a celého poutního areálu na Křížové hoře. Díky jejich iniciativě se také podařilo vybrat finanční prostředky na nový zvon, který již vyzvání ve zvonici kaple.

Za celoživotní přínos pro rozvoj motoristického sportu obdrží cenu také Stanislav Fošum. Je spoluzakladatelem významné české i evropské automobilové soutěže Rallye Český Krumlov v roce 1971. Dlouhá léta spolupracuje při , organizaci této soutěže a jako závodník aktivně reprezentoval Český Krumlov na mistrovství republiky.

Fotogalerie: Předání Cen města 2017

A na slavnostním večeru se můžete setkat i s Papouškovými sirotci, dobře známou českokrumlovskou kapelou, která převezme kostku s kapkou rosy za svůj přínos v hudební oblasti. Písničky Papouškových sirotků se staly během jejich pětadvacetileté dráhy neodmyslitelnou součástí hudebního života v Českém Krumlově a ovlivnila tisíce posluchačů různých věkových kategorií a hudebního vyznání i daleko za hranicemi Českokrumlovska.