Vajíčka vypadala, jako by byla určená pro šlechtu a jejich cena tomu i odpovídala, protože za vyrobením takových kraslic vězí ohromná práce. A to Olgy Pallanichové z Prahy, která vůbec poprvé veřejně ukázala svou tvorbu, a to právě v Českém Krumlově. „Začalo to nevinně. V nějakém časopisu jsem viděla kraslice, zkusila jsem je také zdobit, pak jsem si na ně s pomocí tavné pistole začala přidávat zdobení podle své fantazie – a teď je z toho něco úplně jiného," vyprávěla Olga Pallanichová, v jejíchž rukách se obyčejná vajíčka mění v opravdové klenoty. „Zdobení vajíček mi pomohlo v těžkých životních chvílích. Potřebovala jsem dělat něco, aby se mi přestaly třást ruce, čili na něco se úporně soustředit a do této činnosti se vždy plně zaberu. Moc mě to baví a uklidňuje."

Vajíčka mnohdy obarvená v metalových odstínech vypadají jako ověnčená drahokamy a drahými kovy. „Jsou to ale jenom skleněné kamínky. Ke zdobení používám i perličky, krajky, látky, kovové ozdoby, které podle potřeby ohýbám kleštičkami. Použiji prakticky všechno možné, třeba peříčka, takže se jako dobrá hospodyňka pro každé peříčko sehnu," vyprávěla umělkyně.

Mimochodem, těch kleštiček má celou sadu. A zásadně nepoužívá nic umělého, takže všechna vajíčka slepičí a husí jsou pravá. Barvy si paní Olga namíchává podle potřeby. Využívá laky na auto, zlatý sprej, nebo požádá kamaráda odborníka, aby jí namíchal nějakou specialitu s podmínkou, aby byla rychleschnoucí.

„Mám doma vytvořeny stovky vajec. Tady jich mám s sebou tak 250 a třikrát tolik jsem jich rozdala. Jedno je také na Floridě, nějaká v Itálii, na Slovensku a podobně, lidé je rádi věnují někomu jako dárek" říkala Olga Pallanichová. „Moje kamarádka z Kaplice mi řekla, že bych svá vajíčka měla ukázat – a dopadlo to takhle…"

Její vajíčka se tak ocitla na výstavě v Krumlově a ukázku své práce předváděla ještě v Domě pro seniory v Kaplici a Českém Krumlově.
Jedno vajíčko zdobí celé hodiny. Ale dělá jich vícero najednou, protože barva musí určitou dobu zasychat. „Stává se mi, že začnu v osm hodin večer a když skončím, zjistím, že jsou tři čtyři hodiny ráno," usmívala se autorka. „Když vajíčko začínám zdobit, nikdy nevím, co z něho nakonec vyleze."

Když se vajíčko nakřápne, šikovně toho využije. A tak návštěvníci mohli vidět zdobená vejce husí, v nichž bylo uloženo vajíčko slepičí, nebo na stolku stálo dokonce vajíčko s odklápěcím víčkem.

Vajíčka jí povinně vyfukují všechny kamarádky, stejně tak nevyhazují třeba přetržený řetízek a jiné věci, které by se mohli hodit na zdobení.

Doma má kraslice uložené v celém domě. Ve vitrínách, v zajímavých nádobách, jako třeba v míse z broušeného skla, kde se obzvláště vyjímají.

Pštrosí vejce ale jejíma rukama ještě neprošlo. „To by mě lákalo moc. Já bych se na něm vyřádila! Ale nevím, kde ho vzít. Když tahle činnost člověka chytne, chcete zkusit úplně všechno."