Jak návrh poslat  Návrhy můžou občané zasílat přes stručný formulář, který je k dispozici na geoportálu města. Návrh se zobrazí v mapě a bude zaznamenán pro analytické potřeby. Aplikace je dostupná na adrese geoportal.ckrumlov.cz nebo na https://arcg.is/15109f.

Nový vycházkový okruh na Míru, cyklostezka do průmyslové zóny nebo schody od Porákova mlýna k hlavní silnici, to je jen zlomek návrhů, které předkládají obyvatelé Českého Krumlova vedení města. „Rodiče s dětmi, pejskaři či běžci by jistě ocenili vycházkový okruh v blízkosti sídliště Mír,“ zní jeden z návrhů. „Mohl by vést podél vyšlapaných pěšinek mezi hřišti a pak údolím pod sídlištěm zpět směrem ke křižovatce Lipové a Jasmínové ulice.“

„Mohla by se vybudovat cyklostezka z Horní Brány do Tovární ulice. Myslím, že spousta zaměstnanců z tamních firem by ráda jezdila do práce na kole. V současném provozu je to o život. Ulevilo by se i provozu,“ píše v dalším tipu.

Město obyvatelům totiž zpřístupnilo další webovou aplikaci. „Po nedávném uvedení interaktivní mapy, která zobrazuje úseky plánované cyklostezky, se tentokrát jedná o sběr nápadů obyvatel pro další možné pěší a cyklotrasy ve městě,“ upřesňuje mluvčí města Petra Nestávalová.

„Pokud obyvatelé ví o nějaké pěší či cyklotrase, která by jim usnadnila pohyb po městě, případně takovou trasu již užívají, ale není třeba zcela schůdná či sjízdná a bylo by užitečné ji vylepšit, budeme rádi za každý jejich námět,“ uvádí místostarosta Josef Hermann.

Náměty se mohou týkat i třeba přemostění vodních toků pro zkrácení pěších a cyklotras. Zatím město počítá, jak je dobře v aplikaci vidět, například s mostkem přes Polečnici v Jelence, mluví se také o lávce z Myší díry do městského parku.

„Návrh nemusí automaticky znamenat jeho realizaci, ale každým podnětem se budeme pečlivě zabývat. Chceme vyhovět požadavkům obyvatel, ale zároveň je třeba pracovat koncepčně v souladu s územním plánováním,“ dodává místostarosta.