"Podařilo se mu propojit vlastní byznys s politikou v České republice měrou nevídou," řekla Milada Filipová. "Ve vládě obsadil ministerské posty tak, aby měl pod kontrolou penězovody a svou beztrestnost. Teď ale, zdá se, narazil s dotacemi z Evropské unie pro svou "malou firmu" a České republice reálně hrozí, že bude muset neoprávněně čerpané peníze vracet. Andrej Babiš mlží, kličkuje a hraje o čas. Staví naši republiku do špatného světla v mezinárodního kontextu. To by měli vzít v potaz občany zvolení zástupci v parlamentu, ať jsou tam za jakoukoli stranu. Nemají sloužit zájmům Andreje Babiše, ale zájmům České republiky. My tady dole už toho máme opravdu dost!"

"Dneska je velmi těžké vidět, co je pravda, co je lež, co je dobro, co je zlo," připojil se místostarosta města Ivo Janoušek. "Proto je důležité se setkávat a vyjadřovat vlastní názor. Už to bude třicet let od sametu a je evidentní, že demokracie není ani po té době samozřejmost, a jsem moc rád, že nás je tu tolik a doufám, že se všichni setkáme na Letné."

"V neděli třiadvacátého června se koná protest, pardon, koncert, jak řekl pan premiér, na pražské Letné," dodal podrobnosti o chystané celostátní demonstraci Pavel Kantner, který další krumlovské shromáždění spolupořádal se Stanislavou Konvalinkovou. "Všechno nasvědčuje tomu, že to bude největší protestní shromáždění, pardon, koncert, od sametové revoluce."

Krumlováci do Prahy vyrazí s transparentem Český Krumlov. "Malý krumlovský sraz bude od 16 hodin na zastávce Letenské náměstí, abychom mohli na letenskou pláň dorazit společně a důstojně reprezentovat naše město," dodal Pavel Kantner.