Změnu na vedoucím postu má za sebou oddělení chirurgie Nemocnice Český Krumlov. „Bývalý pan primář, Václav Šauer, si vybral klidnější profesi a bude působit na chirurgické ambulanci na poliklinice na Špičáku,“ vysvětluje ředitel nemocnice Jindřich Florián důvod změny. „Jeden den v týdnu ale bude chodit do nemocnice operovat.“

Novým primářem chirurgie se stal Josef Řehák, který v krumlovské nemocnici působí od září roku 2006, kdy nastoupil jako lékař na chirurgické oddělení. Atestovaným lékařem v oboru chirurgie je od roku 2016 a za sebou má například také kurzy úrazové chirurgie AO Trauma Basic a Advance.

K budoucnosti chirurgie v Českém Krumlově říká: „Chtěl bych pokračovat v zavedené tradici našeho chirurgického oddělení, to znamená provádět operační výkony širokého spektra odpovídající formátu okresní chirurgie dle moderních postupů. Břišní chirurgie, traumatologie končetin, operace prsu a drobné ortopedické výkony. Zároveň chci, spolu s kolegy, dál podporovat práci v přátelském kolektivu a dbát na to, aby naši klienti byli maximálně spokojeni“.