Jedná se o zánovní Renault Trafic. „Nemocnice v rámci obnovy vozového parku každý rok mění 2 až 3 auta, protože náročný provoz vyžaduje jejich výměnu každých 6 až 8 let,“ vysvětlil předseda představenstva nemocnice Vojtěch Remeň s tím, že jde o auta, která mají najeto kolem 400 tisíců kilometrů.

Na snímku (zleva) Radek Toman, Tomáš Dvořák, Šárka Bráchová, Dagmar Škodová Parmová, Martin Kusenda, Jiří Urban a Michal Vejda před novou stanicí VZS ČČK na Lipně na Modříně.
Vodní záchranáři na Modříně mají novou stanici. Pokřtili ji stylově výcvikem psů

„Na konci loňského roku se na nemocnici obrátila Vodní záchranná služba z Českých Budějovic s dotazem, jestli by od nás nemohli vyřazovanou techniku odkoupit. A jelikož jsou nestátní nezisková organizace a jejich činnost je naší nemocnici blízká, rozhodli jsme se jim tuto sanitu předat do užívání bezplatně,“ dodal. „Doufáme, že tak jako sloužil sanitní vůz našim pacientům, tak stejně dobře bude nacházet využití i v rámci vodní záchranné služby a přejeme jí mnoho kilometrů bez nehod.“

„Velmi si podpory vedení českokrumlovské nemocnice vážíme,“ uvedla vodní záchranářka a předsedkyně VZS ČB Šárka Bráchová. „Darované sanitní vozidlo nahradí při službě naši 25 let starou sanitku a zajistí tak větší komfort pro pacienty i záchranáře, kteří se v letní sezóně starají o zdraví a bezpečnost návštěvníků Lipenska na stanici VZS v Lipně nad Vltavou.“

Kromě technických a zdravotnických zásahů na vodě záchranáři totiž vyjíždějí i na výzvu operačního střediska Zdravotnické záchranné služby JčK v systému First Responder, např. k úrazům nebo nehodám na silnici.

Nemocnice pro vodní záchranáře vybrala z vyřazovaných aut to, které je v nejlepším technickém stavu. „Před předáním jsme provedli výměnu oleje a filtrů a vozidlo nechali zkontrolovat na stanici technické kontroly,“ doplnil vedoucí dopravy Luboš Přibyl.