Do školy tak mohli odpoledne zavítat rodiče, zaměstnanci současní i bývalí, absolventi, žáci a všichni přátelé školy.

„Letošní školní rok zahajujeme velkými oslavami 50. výročí Základní školy Za Nádražím,“ uvedla učitelka Lucie Schinková. „V neděli 3. září roku 1972 byla přestřižena slavnostní páska nově vybudované školy, tehdy ZŠ Antonína Zápotockého, na kopci blízko vlakového nádraží. A od 4. září 1972 až do dnešních dnů se v ní žáci pilně učí, chodí na různé kroužky, sportují, hrají volejbal …,“ připomněla historii. „Za 50 let škola ušla dlouhou cestu, prošla řadou změn i rekonstrukcí, nyní je moderní, barevná a krásná.“ O tom se mohli na vlastní oči přesvědčit všichni, kdo přišli. Škola slaví výročí celý poslední týden v září.

Návštěvníci mohli nahlédnout do vybraných tříd, prohlédnout si vzpomínkové výstavky, odborné učebny, tělocvičny a zahradu. Odpočinout si mohli a občerstvit se v kavárně plné dobrot, které dodali rodiče žáků. A k dobré náladě přispěla pravidelná vystoupení školní kapely Nádrž.

Volby - ilustrační foto.
Podívejte se. Toto jsou noví zastupitelé Kaplice

V příštích dnech program oslav pokračuje. Ve čtvrtek si děti 2. stupně užijí projektový den. V rámci projektu Škola ve škole se tento den budou učit hravou formou. Schola ludus.

V pátek se děti učit nebudou. Prožijí Den se třídou a postupně všichni zajdou do kina Luna na filmové představení. Žáci 1. - 3. ročníku uvidí film Můj soused Totoro, 4. - 6. ročníky Řekni to psem a 7. - 9. třídy zhlédnou film Zátopek.

Oslavy v pátek vyvrcholí od 19 hodin na Večerním setkání zaměstnanců a přátel školy v Konibaru Kájov, kde k tanci a poslechu zahraje oblíbená kapela Chlapi v sobě.