Slavnosti, které byly naplánované na 19. až 21. června 2020, jsou tak po jarním Kouzelném Krumlovu a oslavách osvobození další krumlovskou městskou akcí, kterou muselo město zrušit. Rozhodla o tom rada města na základě doporučení Bezpečnostní rady ORP Český Krumlov.

„Organizace slavností je velmi náročný proces a my nemůžeme zbytečně investovat peníze i čas do nejistoty, pokud nevíme, zda a jak se budou moci konat velké kulturní akce, které budou ve zmírňování a uvolňování současných opatření až jako vůbec poslední, “ dodal na vysvětlenou starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.

Slavnosti pětilisté růže každý rok navštíví průměrně třiadvacet tisíc návštěvníků, organizátoři připravují kolem dvou stovek programů na deseti scénách po celém městě se stovkami účinkujících. Jenom v kostýmovaných průvodech se vystřídá tisícovka lidí.

Jiný termín nebude, ubytování se ale neruší

Přesun Slavností na pozdější dobu město neplánuje. Pokud to bude možné, chce se ve spolupráci s místními podnikateli zaměřit na letní pořádání drobných kulturních akcí v ulicích. Pro hosty, kteří mají na letošní Slavnosti již zakoupené ubytování, bude město Český Krumlov připraveno v celé své kráse a s celou svou nabídkou.

„Chceme nabídnout návštěvníkům města dobrou gastronomii, kulturu i volnočasový program v ulicích, na náměstí, v parcích, na vodě, nebo v zahradách. Pokud vše půjde dobře, tak podzim nabídne řadu tradičních kulturních akcí, jako jsou Svatováclavské slavnosti, Dny evropského dědictví, veletrh pravěké a středověké kultury Krumbenowe, říjnový Oktoberfest, listopadový Festival vína nebo prosincový advent,“ nastiňuje dění ve městě místostarosta Martin Hák.