Slavnosti oficiálně zahájí v půl páté starosta Alexandr Nogrády, poté už začíná hudební program: od 16.30 Epidemye, od 18.30 rodilý Krumlovák David Kozák a v osm večer před náměstí Svornosti předstoupí hlavní hvězdy programu, legendy folkové, country a bluegrassové scény Robert Křesťan a Druhá tráva, kteří představí průřez svou tvorbou.

Odpoledne, mezi čtvrtou a půl šestou, se v mnoha zákoutích města představí účastníci Mezinárodního folklórního festivalu: uvidíte je v Seminární zahradě u Růže, v Široké nebo na Klášterní, dvoře. V 18 hodin si folklór užijete v Krumlovském mlýně na Folklorním večeru.

Součástí krumlovských Svatováclavských slavností je Mezinárodní folklórní festival. | Video: Deník/Zuzana Kyselová

Také 3+ galerie a kláštery si připravily svatováclavský program. Odpoledne si na Řemeslech na Klášterním dvoře a v Řemeslné uličce můžete vyzkoušet tradiční řemesla pod vedením zkušených brašnářů, kovářů, včelaře, sklářky a barvířky.

Od 15.30 si zajděte na Klášterní dobroty: švestkové knedlíky, obložené chleby, pekařské výrobky do Caffé Klášter.

V 18 a 20 hodin se konají Sváteční komentovaná prohlídka Klášterního musea (vstupenky ZDE). Projděte si moderní muzejní expozici zasazená do bývalého konventu mužského kláštera. Součástí je kostel Božího těla a Panny Marie, gotická křížová chodba s cyklem lunetových obrazů, barokní obrazárna, kaple sv. Wolfganga se středověkou výmalbou či výjimečná Černá madona.

O svatováclavském víkendu je otevřený také, od 10 do 18 hodin, barokní poutní areál na Křížové hoře nad Krumlovem, mimořádně je otevřen i sklep poustevníků. A za zvýhodněnou cenu se můžete vydat i na plavbu po Vltavě na vyhlídkovou plavbu na voru se Svatováclavskou slevou. Zvýhodněná cena je 450 Kč a lodní lístky zakoupíte v přístavišti Parkán a na prodejních místech společnosti Voroplavba.cz.