Pondělí

Chceš do Krumlova? Smiř se s davem. Tak zní rady mladým cestovatelům sepsané taktéž mladými, a to jak cestovateli, kteří Krumlov už navštívili, tak místními. Nová ilustrovaná mapa, která tyto rady obsahuje a která je tento týden distribuována zdarma mezi turisty, vznikla pod ochrannými křídly mezinárodní sítě USE-IT. Některé popisné hlášky jsou opravdu trefné a pravdivé. Například: „Český Krumlov je město duchů, je tu příliš mnoho turistů a vodáků, kteří po sezoně zmizí. " Další pravdivá doporučení určená například vodákům: „Obleč se! Jakmile vystoupíš na břeh, jsi ve městě. A není nad to, když se krásným malebným Krumlovem prochází pupkatí chlapi v mokrých trenýrkách."

Deník dodává:
Tak dobrá, pupkatí chlapi v mokrých plavkách v centru města opravdu nic moc k pohledu nejsou. Ale o odhalených vodačkách se tam nic nepíše. A to je dobře.

Úterý

Počet lidí bez práce se v prosinci opět zvýšil. Z listopadových 3814 uchazečů o práci na 4077 dosažitelných uchazečů. Pojem dosažitelní uchazeči znamená, že jde o lidi, kteří jsou schopni do zaměstnání nastoupit hned a nebrání jim v tom nějaká překážka a podobně. Nezaměstnanost na Českokrumlovsku na konci prosince dosáhla 9,7 procenta, což znamená, že má Krumlovsko tradičně nejvyšší nezaměstnanost na jihu Čech.

Deník dodává:
Jak je to relativní, že? Tak například hejtman má zaměstnání dvě: Hejtmanování a poslancování. A prý se teprve rozhodne, které si zvolí.

Středa

Od Nového roku nemusí platit občané Dolního Dvořiště svoz komunálního odpadu. Obec má ve svém rozpočtu připravené peníze, které tuto částku za všechny obyvatele jejího katastru uhradí. A tyto peníze získá obec z poplatků od zdejších kasin. „Osobně mi to připadá jako jediný spravedlivý způsob rozdělení těchto peněz mezi všechny obyvatele. Když už tady ta kasina a herny máme," doplnila starostka Helena Panská, která s tímto nápadem úhrady před zastupitele také předstoupila.

Deník dodává:
To není špatný nápad… Například celostátně aplikováno na různé Sportky, Matesy a další šťastná numera. To bychom se měli fajn všichni a všude.

Čtvrtek

Poté, co zjevně neklapne výběrové řízení na dlouhodobý pronájem českokrumlovského autobusového nádraží, to vypadá, že spodní část nástupišť včetně budovy by mohly čistě teoreticky v tuto chvíli začít zvelebovat a následně provozovat tři subjekty: Samo město Český Krumlov nebo jeho dceřiné společnosti Českokrumlovský rozvojový fond či Služby města Český Krumlov. Tato trojice byla také radou města, potažmo starostou Daliborem Cardou, v předchozích týdnech oslovena. Zatím ve smyslu, zdali by byli schopni rekonstrukci a případný provozní pronájem zvládnout, nebo ne. Služby města už ovšem nabídku zúčastnit se v tomto konkurzu odmítly.

Deník dodává:
Zajímavé je, že před čtyřmi lety, tedy před minulými volbami, se také najednou začalo mluvit o tom, že by nádraží mohl udělat Fond nebo Služby. A že se aspoň zatím natře zábradlí, když na víc nejsou peníze.

Pátek

Od 1. ledna lékaři každému miminku, které se narodí v českokrumlovské porodnici, vyšetřují sluch. Časné odhalení případné vady sluchu je velmi důležité, aby mohla být co nejdříve zahájena léčba, aby se vada negativně nepodepsala na rozvoji dítěte, hlavně na jeho řeči.
Proto se českokrumlovská nemocnice přidala k několika dalším nemocnicím v jižních Čechách, které se vybavily přístrojem na screening sluchu.

Deník dodává:
Pozor na důležitý rozdíl mezi neslyšet a neposlouchat. Neposlušné děti se vyšetřují jinde