Hořické kulturní léto: Bohumil Klepl Vysavač od 20 hodin v zastřešeném amfiteátru v Hořicích na Šumavě. Vstupné 350 Kč, v předprodeji 290 Kč.

Filmový festival Tady Vary v kině Luna. V původním termínu konání festivalu 3.–11. července 2020 je v českých kinech uvedena kolekce šestnácti zajímavých snímků, které byly vybrány do letošního programu.

sobota 11. 7.

20.00 Honey Boy Americké biografické drama (2019, 94 min)

Výstava Voda a civilizace, kterou si jen v Praze loni prohlédly stovky tisíc lidí, zamířila v červenci 2020 do Českého Krumlova. Venkovní expozice ukáže na velkoformátových panelech klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na zemi. Výstavu mohou zhlédnout návštěvníci na náplavce u Pivovarských zahrad od 11. července do 2. srpna 2020. V sobotu 11. července ji doprovodí odborné přednášky. Vernisáže od 15.30 hodin se zúčastní i zástupci vlády.

Sousedské posezení pod lipami pořádá SDH Lhotka. Začátek je v 17 hodin, posezení je zajištěno. Možnost opečení buřtů. Vstupné je dobrovolné.

Country večer se koná na plovárně ve Větřní od 19 hodin. Večer bude plná vystoupení známých zpěváků a kapel. Vystouí Tomáš Linka s kapelou Přímá linka, Taxmeni, Jakub Smolík, taneční skupina Širák a Harlej z Kaplice. Vstupné 250 Kč.

22. Festival staré hudby v Českém Krumlově v sobotu zve na středověkou varhanní hudby a duchovní zpěvy od 20 hodin. Koncert se koná v klášterním dvoře. Zazní středověká varhanní hudba z Národního muzea v Praze a duchovní zpěvy v Českém Království ve 14. a 15. století. Účinkují Dyškanti, um. vedoucí M. Horyna (zpěvy, varhanní portativ, středověké varhany). Vstupné je 300 Kč.

V neděli festival ve stejný čas a na stejném místě uvede Codex Calixtinus a poutnické zpěvy na cestě do Santiaga de Compostela. Účinkuje Duo Calixtinum (zpěv, fidula, gotická harfa). Vstupné 200 Kč.

Dědek band zahraje v sobotu před kulturním domem v Kaplici od 20 hodin. Vstupné 100 Kč. Bluesrocková kapela je složená z rockových veteránů. zahrají převzaté i vlastní písně.