Monolitická betonová budova s hliníkovou fasádou byla navržena architekty z německého Norimberku, stejně jako starší budova, která byla zprovozněna v roce 2004. A obě jsou si velmi podobné: v suterénu jsou umístěny skladovací prostory, v mezipatře se soustředí šatny a zázemí pro zaměstnance. Výroba má své místo v prvním nadzemním podlaží a je situována po obvodu objektu. Uprostřed budovy tak vznikl odpočinkový prostor pro pracovníky. Ve druhém a třetím patře jsou umístěny moderní velkoplošné kanceláře.

Budova je navržena tak, aby při svém provozu nejen šetřila životní prostředí, ale aby i co nejméně narušovala své okolí, což je nejlépe vidět z ptačí perspektivy. „Střecha je pokryta substrátem, ve kterém jsou vysazeny rostliny," upozornil manažer Michal Vondra. "Svým vzhledem a složením má připomínat alpskou bylinnou louku.“

Celková investice do technologií a stavby přesáhla tři čtvrtě miliardy korun.

Firma Schwan Cosmetics CR je největším výrobcem dřevěných kosmetických tužek na světě. V Českém Krumlově jich každoročně vyrobí přes 120 milionů kusů. Na jihu Čech působí společnost od roku 2001.

Karel Čáslava