Od pětadvacátého srpna se na českokrumlovský zámek začnou stěhovat filmaři. Zahraniční produkce tu chce natočit část nového snímku s názvem Emperor, v českém překladu Císař.

V praxi to znamená, že během první poloviny září budou po několik dní prostřední nádvoří komplexu pro veřejnost zcela nepřístupná.

Podle sdělení kastelána Pavla Slavka se celý itinerář organizačního a technického zajištění mezi Správou zámku 
a filmovým štábem teprve dolaďuje, nicméně lidé, kteří se do Českého Krumlova a konkrétně na zámek chystají, by měli vědět přinejmenším tyto důležité informace:

„Od pondělí pětadvacátého srpna do osmého září se budou na prvním a druhém nádvoří připravovat filmové stavby. V tu dobu tu ještě bude vymezený koridor pro průchod návštěvníků. Ti tak budou moci nahlédnout do filmařské kuchyně," sdělil včera Pavel Slavko. Na druhém nádvoří totiž vyroste velká arkádová tribuna a celé nádvoří filmaři upraví pro natáčení scény příjezdu a slavnostního uvítání krále a budoucího císaře Karla V. a Martina Luthera.

„Na nádvoří by se při samotném natáčení mělo poté pohybovat sto padesát komparzistů, budou tu stát i nové řemeslné krámky, filmaři přivezou asi dvacet koní a další zvířectvo. Zkrátka tu vznikne pozdně gotické až raně renezanční město," shrnul kastelán Pavel Slavko.
Od osmého do desátého září zaberou filmaři prakticky úplně druhé, třetí i čtvrté nádvoří.

V tyto tři dny, tedy 8. až 10. září, bude odbavovat všechny objednávky z pátého nádvoří a připravuje dokonce pro návštěvníky i náhradní prohlídkové trasy i se sníženým vstupným.
Filmařské zázemí si štáb vybuduje i na prvním nádvoří, kam by se mělo nastěhovat na 50 technických vozů a kamionů, kde se také budou stavět části dekorací, které se poté přestěhují a finálně smontují na druhém nádvoří.

Jak včera potvrdil zástupce české části filmové produkce Filip Dorůška, v uvedené tři zářijové dny nebudou moci ani návštěvníci ani veřejnost procházet areálem zámku: „Na druhém, třetím a čtvrtém nádvoří bude totiž uloženo velké množství filmařské techniky, průchod tedy skutečně nebude možný."