A to ve složení Václav Svoboda, Vladimír Štindl, Milan Líbal a velitel Jiří Stropek.

Tato sehraná parta již totiž předá soutěžní žezlo mladším kolegům. Závěrečnou tečku za jejich vynikající soutěžní kariérou udělala účast v soutěži ve vyprošťování osob v rámci doprovodného programu světové soutěže CTIF (mezinárodní soutěž hasičů z celého světa), která se po celý týden koná až do zítřka v Ostravě.

Je to velice prestižní soutěž, světová hasičská olypiáda, na kterou jsou pozváni jen ti nejlepší z nejlepších. A krumlovský tým byl mezi nimi. Přestože předvedl vynikající výkon, jako jeden z mála oceněný potleskem, porota jej ohodnotila 6. místem. Vítězem se stal domácí tým Moravskoslezského kraje z Požární stanice Třinec.

„Jsem velmi rád, že jsme mohli před zraky kolegů hasičů z celého světa předvést i naše umění. Našim klukům děkuji za skvělé výkony a je mi trošku líto, že hodnocení porotců nebylo příznivější,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Český Krumlov Pavel Rožboud.

Soutěž v Ostravě byla pro hasiče značně inspirativní. Setkali se tam s velice zajímavými scénáři – imitacemi skutečných dopravních nehod. Soutěž ve vyprošťování byla sice soutěžní, ale především exhibicí pro diváky, takže nehody, se kterými si musela soutěžní družstva poradit, stály opravdu za to.

Například do osobního auta vlítla motorka, zůstala napasovaná vevnitř, pod ní v tom autě ležel člověk a z druhé strany stála pevná překážka. Nebo autem projel sloup elektrického vedení a na něm leželo další auto na boku. Zkrátka zajímavé pastičky na soutěžní týmy.

„Přál jsem si, aby naši hoši museli řešit nějakou pěknou atraktivní situaci, se kterou se ještě na soutěžích ani v praxi nesetkali, ale to se bohužel nestalo. Měli dvě auta v sobě, jedno na kolech, druhé na boku, raněná osoba spolujezdec v tom autě na boku až úplně vespod. To už zažili,“ líčil Pavel Rožboud.

„Zajímavé také pro diváky bylo poslouchat, co si hasiči při vyprošťování říkají. Měli totiž intercomy (mikrofony). Navíc vše co dělali, bylo vidět i na velkoplošné obrazovce.“