Otevře se během vernisáže výstavy, jež je součástí Zemské výstavy. Právě výstavám či dalším kulturním akcím má opravená budova synagogy do budoucna sloužit.

Miroslav Reitinger, ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu, který se o rekonstrukci postaral, zmínil, že dokončení projektu vnímá jako malou splátku dluhu vůči židům. „Dluhu, který má většina evropských národů. Jsem rád, že jsem u znovuoživení synagogy byl. Že jsem byl součástí," řekl v pondělí Miroslav Reitinger.

Jeho práci a vše, co pro rekonstrukci synagody udělal, vysoce ocenil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. Upozornil na silnou atmosféru, která na člověka při vstupu do synagogy dýchne. „Když jsem potřeboval nabrat trošku optimismu, síly, vydal jsem se na kontrolní den této stavby," zavzpomínal na uplynulé měsíce.  „Výsledek snad přesvědčí všechny lidi, kteří pochybovali, jestli má vůbec smysl synagogu rekonstruovat," dodal.

Synagogu v Českém Krumlově navštívil i předseda Židovské obce v Praze Jan Munk.

„Nádherně zrekonstruovaná synagoga je připomínkou těch, kteří tady už nejsou a být ani nemohou. Připomíná, co se stalo," zmínil Jan Munk. „Na druhou stranu je to místo, které je nyní zasvěcené současnosti – kultuře, výstavám, nejrůznějším akcím, dnešním lidem, dnešním obyvatelům Krumlova. Z toho mám nesmírnou radost!"

V pondělí se v krumlovské synagoze sešli všichni, co se na rekonstrukci podíleli. Mezi hosty nechyběly i známé osobnosti jako například poslanec Vítězslav Jandák, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, jihočeský hejtman Jiří Zimola, pamětnice a jedna z takzvaných Wintonových dětí Ruth Hálová, ředitel krumlovských hasičů Pavel Rožboud nebo třeba bývalí starostové Českého Krumlova Luboš Jedlička či Jan Vondrouš.