"Na potápěčském soustředění v Chorvatsku jsem byl poprvé, za účelem dodělat si potápěčský výcvik," vysvětluje čtrnáctiletý Michal Svoboda. "Jelikož jsem zkoušky splnil, mohl jsem jít na ponor z lodi. Této možnosti jsem využil hned dvakrát. Krásný byl také noční ponor, nedokázal jsem si představit jak moře v noci žije. Získal jsem plno nových zkušeností a dovedností, kterých si moc vážím. Za rok se rád znovu zúčastním."

V Chorvatsku se moc líbilo i Františku Strouhovi. "Počasí sice nevyšlo každý den, ale to nám naštěstí při potápění nevadilo. Všechny nás překvapil obrovský mrtvý norský krab, kterého jsme vylovili a se zájmem si prohlédli. Nejvíc mě zaujal noční ponor, na kterém se mi líbilo, že byly vidět jiné ryby než ve dne, a potkal jsem i mořského koníka. Výlet byl vydařený, moc se mi tam líbilo a příští rok rád pojedu znovu."

Waltera Klosse udivilo, kolik toho za čtyři dny u moře stihli. "Potopil jsem se celkem čtyřikrát, z čehož jednou z lodi a třikrát ze břehu. Můj nejhlubší ponor byl zhruba třicet metrů s instruktorem, kde jsme si mohl vyzkoušet dekompresní zastávky v praxi. Nejen že jsem získal cenné zkušenosti, ale užil jsem si i odpočinku klasické dovolené."

Jan Hojer (14) si zase pochvaloval, že v moři mohl prozkoumat krásnou podvodní říši ostrova Pag. "Potápět se z lodi bylo super a vidět na vlastní oči vše, co tam žije, a být aspoň na chvíli toho součástí, to byla krása. Nejvíce se mi líbil tuňák. Večerní ponor jsem si také moc užil. Zážitek byl i trajekt, pěkné ubytování a hlavně parta fajn lidiček-potápek. Hned bych jel znovu!"