VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krumlovští se chystají na hrozící kolaps

Český Krumlov - Přijede–li osm tisíc lidí těsně před sobotním koncertem, město zřejmě ucpou kolony aut.

18.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Andělský hlas největšího operního pěvce současnosti Plácida Dominga, který vystoupí v sobotu na českokrumlovském parkovišti pod poštou, může dopravu ve městě pekelně zkomplikovat.

Tedy za předpokladu, že lidé nebudou do města spěchat a vstříc ojedinělému kulturnímu zážitku se vydají všichni návštěvníci závěrečného koncertu 20. Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov takzvaně na poslední chvíli.

„Procházka růžovou zahradou to určitě nebude, ale věřím, že situaci zvládneme,“ uvedl včera Miroslav Hála, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Českém Krumlově.

„Během Slavností pětilisté růže tu bývá kolem dvaceti tisíc lidí, takže z tohoto pohledu už město s přílivem většího počtu motoristů zkušenost má. Spojí–li lidé návštěvu koncertu s prohlídkou města a přijedou v sobotu ráno nebo třeba pár dní předem, větší problémy by nastat neměly. Ovšem rozhodnou–li se všichni přijet do Krumlova hodinu před koncertem, zvláště od Budějovic a Větřní se kolony tvořit budou,“ připustil Miroslav Hála a doplnil, že s koordinací dopravy budou pomáhat policisté a také strážníci.

Že bude v sobotu v práci více strážců zákona, než je běžné v ostatní dny, potvrdili zástupci městské i státní policie. „Hlídky rozhodně posílíme. Budeme působit především v centru města, kromě organizace dopravy zajistíme například také informační servis pro bloudící návštěvníky koncertu,“ řekl včera velitel českokrumlovských strážníků Jan Šítal.

Na to, aby vše proběhlo pokud možno hladce, budou kromě příslušníků obvodního oddělení a strážníků dohlížet také dopravní policisté a zároveň kriminalisté.

Nejen kolony aut na příjezdových trasách do města však mohou potrápit návštěvníky koncertu. Těžké možná bude i najít místo k zaparkování. Už proto, že koncert se uskuteční na druhém největším parkovišti ve městě s kapacitou 175 míst. Pořadatelé sice kromě dalších městských parkovišť v Jelení zahradě, u parku a také v sousedství zámecké zahrady umožní osobním autům stát i v areálu bývalého Ambitu, na prostranství u Centra Porákův most a na Chvalšinské louce, v tuto chvíli je však těžké odhadnout, zda to bude stačit.

„K parkování nabízíme maximum, co je v Krumlově možné. Nelze ale vyloučit, že si lidé budou muset hledat místa i mimo oficiální parkoviště,“ sdělil vedoucí produkce koncertu Jan Vorlíček.

„Na koncert bych šla, ale v sobotu nebudu v Krumlově, takže se nemusím bát ani dopravních komplikací,“ řekla místní Jana Foltýnová.

Sobotní koncert operního mistra Plácida Dominga, jenž uzavře 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, přinese řadu dopravních omezení. Koncert se uskuteční 20. srpna od 20 do 22 hodin na parkovišti P2 pod poštou a mohlo by na něj dorazit až osm tisíc lidí.

Dopravní omezení
- až do pondělí 22. srpna, 22 h., bude parkoviště pod poštou zcela uzavřeno
- v ulici Latrán v úseku od Budějovické brány k poště bude v sobotu od 7 do 24 h. platit zákaz zastavení
- zákaz zastavení bude platit rovněž v Pivovarské ulici v sobotu od 7 do 14 h., od 14 do 24 h. pak bude komunikace zcela uzavřena
- v ulici Latrán na mostě u kina bude od 18 do 24 h. omezen provoz pro motorová vozidla jedoucí do centra. Vjezd Budějovickou bránou bude umožněn pouze v nejnutnějších případech, dopravu budou řídit strážníci
- zákaz vjezdu od 14 do 24 h. bude také v ulici U Poráků od Ambitu směrem k pivovaru Eggenberg; ulice U Poráků bude z Objížďkové silnice označena jako slepá ulice

Parkování
- kromě stávajících parkovacích ploch budou zřízena v den konání koncertu dočasná parkoviště; autobusy budou moci zaparkovat kromě parkoviště PBUS ve Chvalšinské ulici také na autobusovém nádraží
- parkovací místa pro osobní automobily budou kromě P1 - Jelenka, P3 - městský park a P4 - Zámecká zahrada zřízena navíc na parkovišti u Ambitu (ulice U Poráků) a na Chvalšinské louce (současná plocha BUS STOP bude rezervována pro parkování osobních vozů stejně jako o Slavnostech pětilisté růže)

Informace pro pěší
- přístupové komunikace a prostor parkoviště budou pěším uzavřeny v sobotu 20. srpna od 14 hodin
- do ulice V Jámě bude vstup umožněn pouze rezidentům s platným průkazem, který obdrží od organizátorů koncertu
- průchozí ulička z Latránu mezi Hotelem Bellevue a klášterem klarisek bude uzavřena

Autor: Martin Tröster

18.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mobilheim nedaleko Dobešic, kde byl zavražděn manželský pár.
16

Policie má podezřelé z dvojnásobné vraždy. Zadrželi je v cizině

Pohled na restaurování fresek na domě 517.
7

Dvě slavonická stavení se uchází o titul Památky roku

Bitvu s Vimperkem rozhodl drtivý finiš medvědů

Český Krumlov – Až předposlední lednovou neděli sehráli hokejisté krumlovského Slavoje první letošní domácí utkání krajské ligy.

Za 50milionový podvod mohou sedět až 10 let

České Budějovice - Pět osob je podezřelých z podvodného vylákání dotace Regionálního operačního programu Jihozápad.

OBRAZEM: První letošní domácí zápas a výhra Slavoje

Český Krumlov – Hokejisté krumlovského Slavoje v prvním letošním vystoupení před svými fanoušky hostili tradičního rivala z Vimperka.

Divizní Velešín za svými stoly skalpoval suveréna ze Strakonic

Českokrumlovsko - V prvních týdnech nového kalendářního roku se rozběhla druhá polovina stolně tenisové sezony.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>