„Jeden web říká, že na Krumlov stačí šest hodin, a to je shrnutí problému,“ říká učitelka gymnázia Václava Šnokhousová, která vede studenty v projektu Erasmus, kteří by rádi pomohli tento stav změnit. „Snažíme se přijít na to, jak lidi přesvědčit, aby tu trávili víc času. Rádi bychom navrhli pravidla pro slow tourism, jak mu říkáme, tedy pomalý turismus.“

Na projektu, jehož „jednacím“ jazykem je angličtina, se podílí padesátka studentů krumlovského gymnázia. Kromě Václavy Šnokhousové na projektu se studenty pracují také učitelé Geert van Overloop a Kristina Kolacia.

Spolu s nimi řeší, co se „svým“ turismem, pokaždé z jiného úhlu, studenti dalších dvou škol ze dvou evropských měst: z francouzského Châteaudun, které patří mezi zámky na Loiře, leží ale trochu stranou. "Je v něm nezaměstnanost, mladí z města odcházejí, a tak tam potřebuje turismus rozvinout," dodává Václava Šnokhousová.

Dále se na projektu Erasmus podílejí i studenti z německého Biedenkopfu, což je klidné, ekonomicky spokojené město, ale rádo by využilo potenciál dalšího rozvoje turismu.