Následná analýza prokázala, že je voda vyhovující a že může zásobovat celou hornoplánskou oblast. Háček je ale v penězích. Zatímco ze začátku se mluvilo o tom, že stavba vodovodu do Horní Plané spolkne třicet až čtyřicet milionů korun, nyní už odhad šplhá až k šedesáti milionům. Vedení města tak má před sebou velmi nelehký úkol – sehnat peníze. Projekt bohužel nelze vypracovat na etapy, takže propojení vodního zdroje s Horní Planou musí být dokončeno naráz. „Získání dotace je pro nás jasnou prioritou, protože sami bychom něco tak nákladného nikdy nepostavili,“ uvedl hornoplánský starosta Jiří Hůlka. „Nikdy na to neušetříme, nevyděláme a nikdo nám nepůjčí. Musíme tedy zkoušet štěstí.“

Cílem je nad vrtem postavit vodojem, do kterého bude voda čerpána. Ta pak povede do Horní Plané, přičemž budou zásobovány i lokality na trase – hlavně Hůrka a Karlovy Dvory. Pro občany Hůrky bude centrální zdroj úlevou, jak potvrdil radní Horní Plané Emil Horváth. Lidé jsou zde závislí na vlastních vrtech.

Momentálně Hornoplánští pijí vodu z místního potoka. Je však náročná na úpravu, a tudíž drahá. „Chceme náš nynější vodní zdroj odstavit a čerpat  kvalitní vodu z Hůrky, která potřebuje jen provzdušňovat. Je to pro nás velmi důležité, takže doufám, že se nám skutečně podaří dotaci získat,“ řekl Jiří Hůlka.