Vyšebrodský klášter se pro veřejnost uzavřel. Nekonají se až do odvolání veřejné mše svaté za účasti lidu. Rovněěž veškeré prohlídky kláštera jsou z důvodu karantény až do odvolání zrušeny.

Krumlovský vodácký maraton, na který se chystaly stovky soutěžících, letos na Vltavě neodstartuje. "Kvůli vládním opatřením jsme nuceni oznámit, že není v našich možnostech uspořádat 18. ročník Krumlovského vodáckého maratonu tak, abychom si ho všichni společně užili a měli z něj radost," vzkazuje tým organizátorů závodu, který měl odstartovat v spbotu. "Přípravě závodu jsme věnovali hodně času a věřili, že si naší Vltavu sjedeme až do cíle. Ale balvany v podobě pravidel nově nařízených vládou prostě není možné překonat. Za těchto podmínek není reálné závod uspořádat. Medaile, připravené pro vítěze kategorií, letos poprvé nedostanou vítězové a děti, ale organizační tým. Zároveň chceme poděkovat všem partnerům KVM, kteří nám i v této nejisté době zachovali přízeň. Díky patří i členům IZS v počtu 70 lidí, kteří byli připraveni zajistit záchranu na všech jezech." K 30.9. 2020 bylo nahlášeno 441 lodí a 710 závodníků. "Nezbývá než věřit, že se společně sejdeme na břehu řeky Vltavy za rok, v sobotu 9.10. 2021 a Krumlovský vodácký maraton si pořádně užijeme. Tak, jak chceme!" říkají organizátoři.

Skauti také zrušili své zajímavé akce. To znamená v sobotu Branný den Českokrumlovska na Dubíku v Českém Krumlově a v Křemži je odložena akční rodinná městská hra Černý den na Bílé hoře, která měla vypuknout v neděli.

Nekoná se ani oblíbené nedělní představení pro děti v Městském divadle v Českém Krumlově, kde děti mohly vidět Ferdu Mravence.