Kvůli rekonstrukci do ulice U Trojice nesmějí náklaďáky nad šest tun. Podle řidičů, kteří si vyměňují zkušenosti na sociální síti, si řidiči ze zákazu nic moc nedělají, občas se tam objeví i kamion s návěsem. „Jezdí tu i kamiony, to je pravda, možná jezdí sem nahoru do firmy," potvrdil Petr Moravec, který má U Trojice penzion s restaurací. Spíše než kamiony mu ale vadí, že se k němu kvůli uzavírce nedostanou zákazníci. „Z obou stran teď máme zákaz zastavení a sedíme tu úplně sami a říkáme si, jak dlouho to ještě bude trvat a jestli má cenu mít vůbec otevřeno, na oběd nepřijde nikdo. Snad už to bude brzy hotové, ráno jsem se díval, už mají vyfrézováno a dávají asfalt. Musíme to vydržet, s tím nic nenaděláme."

„Firma má povolení do 8. listopadu, ale podle současných informací chtějí opravu stihnout o nějaký den dřív," sdělila dobrou zprávu Vladimíra Hrušková, šéfka jihočeské správy ŘSD.

„Na základě stavu vozovky a požadavku města Český Krumlov se nám operativně podařilo rekonstrukci zařadit ještě do letošního plánu, i když jsme ji měli v plánu až na příští rok, za což jsem docela ráda," vysvětlila Vladimíra Hrušková, která zároveň přiblížila, jaké opravy na Českokrumlovsku chystá Ředitelství silnic a dálnic, které se stará o silnice první třídy, na příští rok. „Chystáme dokončení trojpruhu v úseku Rájov – Přísečná a máme v plánu také opravy kruhových objezdů v Českém Krumlově, mezi kterými pracujeme právě teď."

Na příští týden v pátek má šéfka ŘSD naplánovanou schůzku na krajském úřadě s jihočeským radním pro dopravu Antonínem Krákem. „Budeme spolu mluvit o křižovatce Porákův most. Měly by se na něj vrátit tři jízdní pruhy, bez toho současný stav nepůjde vyřešit. Křižovatky jsou od toho, aby dopravu pouštěly, ne aby ji držely. Propustnost křižovatky jinak než semafory zvýšit nepůjde a podmínkou je právě další pruh," řekla ředitelka.

Řidiči musí počítat také s objížďkou opravovaného železničního přejezdu v ulici Nádražní. „Objížďka, která potrvá do 20. 11., vede i po panelové komunikaci ve Vyšném, kde je rychlost omezena na 30 km/h," uvedla mluvčí města Petra Nestávalová.