Zejména tehdy, když majitelům psů udělá pořádnou čáru přes rozpočet.

Málem na prášky byla téměř měsíc Anna Kolářová z Českého Krumlova, když hrozilo, že její čistokrevná Katty s dalekosáhlým rodokmenem bude mít štěňata se psem, kterého potkala na ulici.

Bílá Kačenka, nádherná lady rasy samojed, ovšem nebyla určena pro kdekoho, jejím ženichem se mohl stát jenom princ stejné rasy. Hlas přírody ale zavinil, že vše málem dopadlo jinak.

Když se v únoru ráno paní Anna vydala svou fenku vyvenčit do zahrad pod zámkem, netušila, jaké drama ji čeká. Také jiné paní o kus dál se ani nesnilo, že se z procházky se svým černým retrívrem vrátí se zlomenou rukou.

Kačenka se hárala, a tak když se potkala s volně pobíhajícím černým Jackem, nic už ty dva nezadrželo. Ačkoliv panička honem svou fenku připnula na vodítko, nebylo jí to nic platné. Fena se jí vytrhla a s Jackem v zádech upalovala do Jelení zahrady a dál k zámecké Dlouhé zdi.

Jack nic nedbal píšťalky své paní a nepřestával se sápat na Kačenku. Paní Annu málem trefil šlak. Křičela jak o život o pomoc, ať někdo její fenku zachrání, ale nikde nikdo.

„Zula jsem si sněhule, abych mohla lépe utíkat, a jenom v ponožkách letěla za těma dvěma,“ líčila Anna Kolářová. Naštěstí pomohli dělníci, kteří Katty odchytili.

„Doběhla jsem k nim, chytila oba psy, za chvilku přiběhla i starší paní, které patřil retrívr. Psa si vzala, ale protože pořád jenom dorážel na naši fenku, uklouzla a upadla. Ruka jí hned otekla. Potřebovala pomoct, nemohla se zvednout a já nevěděla, o koho se starat dřív.“

Paní Anna zavolala na pomoc syna, poraněnou paní naložili do auta včetně psů, jenomže Jack všem dával zabrat, protože nebyl k udržení ani v autě.

„Já jsem jenom pořád brečela, že jsem Kačenku neuhlídala. S veterinářkou jsem se dohodla, že 26 dnů počkáme, jestli z toho něco bude. Ani z oslavy svých narozenin jsem kvůli tomu nic neměla,“ povzdychla si Anna, ale dnes se tomu už od srdce směje.

Jejím příběhem žil téměř celý Krumlov, na to, jak to dopadne, se uzavírali i sázky.

V pondělí jí ale spadl balvan ze srdce. Ultrazvuk potvrdil, že Kačenka štěňata nečeká. „Má sice teď oholené břicho, takže vypadá jako spařená, ale jak já jásala, to si nedovedete představit. Jó, to je psí láska.“

Doufejme, že lépe už se vede i majitelce retrívra Jacka.