Pro bruslaře jsou připraveny okruhy ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou, které jsou propojené. Navíc z nich vede odbočka směrem na Přední Výtoň.

Dobrou zprávou je, že dnes, tedy ve středu,k nim přibyla i bruslařská dráha v Horní Plané.Bruslařská dráha zde vede z hornoplánské pláže směrem na Černou v Pošumaví, okolo Jenišova až do Hůrky pod penzion U Lípy. Dráha je široká osm metrů a dlouhá osm kilometrů, led je slušný. Pod Hůrkou ještě pokračuje dvoukilometrovým úsekem k penzionu U Karla. Navíc jsou v Horní PLané prohrnuta dvě hřiště, další jsou i v Jenišově a Hůrce.

U Lipna a Frymburku začali se strojovou úpravou povrchu dráhy tu začali už v neděli. Nicméně Antonín Labaj ze Sboru dobrovolných hasičů Frymburk připomíná: „Každý vstup na vodní hladinu je vždy na vlastní nebezpečí, o tom už hovoří zákon o vodách.“

Jakpotvrdil i velitel českokrumlovských vodních záchranářů, chystají víkendové služby a dohled nad ledovou magistrálou na základně Modřín.

O ledovou dráhu se společně starají Frymburk a Lipno nad Vltavou a obě obce už mají připraveno i potřebné vybavení. Zatímco na Lipně představili před nedávnem speciální šestikolku, Frymburští zakoupili pro tento účel víceúčelovou čtyřkolku.

„Stroj je uzpůsoben k prohrnutí sněhu na ledu, na kartáčování povrchu, ale i pro poskytnutí první pomoci například při proboření člověka do ledu,“ dodal včera Antonín Labaj s tím, že v zadní části čtyřkolky je nainstalována nástavba pro záchranářské potřeby, přední část stroje se dá využít díky speciálnímu rámu i jako převozní lůžko pro zachraňovaného člověka.

Na konci týdne to budou přesně tři roky, co takřka jedenáct kilometrů dlouhou trasu ledové dráhy proměřil komisař pelhřimovské Agentury Dobrý den. Tehdy splnila parametry přinejmenším pro národní rekord zapsaný do České Guinessovy knihy rekordů.