Ledová dráha mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem má za sebou krátkou, ale velice úspěšnou sezónu.
Podle Antonína Labaje z frymburského Hasičského a záchranného sboru ji letos navštívilo za tři víkendy provozu téměř deset tisíc lidí. O údržbu dráhy se starali zdejší dobrovolní hasiči, kteří na této práci strávili 315 a půl hodiny.

„Vzhledem k počasí zamrzlo Lipenské jezero až v posledních dnech ledna. To pro nás znamenalo práci a zásahy na ledové ploše od 29. ledna do 26. února,“ bilancoval včera Antonín Labaj s tím, že hasiči také připravovali a udržovali hřiště na pláži pro základní školu a na požádání připravili kluziště pro Wellness Hotel. 

Do druhého víkendu provozu se podařilo protáhnout dráhu do Černé v Pošumaví a tak byla poprvé v historii propojena magistrála z Lipna přes Frymburk až do Horní Plané.

Zásahová jednotka také držela víkendové služby první pomoci. Kromě ošetření drobných oděrek, omrzlin a tržných ran vyjížděla také na příkaz operačního střediska tísňové linky k vážnějším zásahům, kdy bylo potřeba pacientovi poskytnout první pomoc, zajistit odvoz a předání zdravotní záchranné službě.