Ledy se pohnuly. Ale vzápětí zamrzla celá řeka. To je asi nejvýstižnější popis aktuální situace krumlovských hokejistů z HC Slavoj a jejich mnohaletých snah vyřešit problém kolem nevyhovujícího zázemí celého klubu.  Snad každý rok touto dobou doufají činovníci klubu, ale i děti a rodiče malých hokejistů, že nadchází poslední sezona v šatnách, 
u nichž máte pocit, že drží pohromadě jen na čestné slovo. Přestavba je nutná už léta. 
V šatnách se bylo za poslední roky podívat několik vlivných politiků, například Miroslav Kalousek, ale vždy to dopadlo stejně.

Pokrčili rameny a výsledek byl nula. Oním pohnutím ledů je fakt, že po letech našli lidé z klubu a osazenstvo českokrumlovské radnice společnou řeč. Jedna strana si chválí druhou. Dlužno dodat, že se tak stalo poté, co Krumlov odmítl stadion prodat soukromému investorovi a také po personálních výměnách na obou stranách.

Hokejovou terminologií řečeno, ze střídačky přibruslily nové posily a nastalo nové vhazování.  A zamrznutím celé řeky je tu míněna situace, kdy klub před rokem podal žádost o ministerskou dotaci. A od té doby je ticho.

Ale vraťme se o něco zpět.
„Za poslední období se skutečně velice zkonsolidovaly vztahy mezi městem a klubem," potvrdil včera předseda představenstva klubu Karel Kašák. Před rokem to potvrdilo už společné zpracování žádosti o dotační peníze.
„Poprvé jsme o dotaci z ministerstva školství žádali vloni. Tehdy jsme ji museli zpracovat během rekordního času asi dvou týdnů a vydatně nám s tím pomohli úředníci města. A přitom to udělat nemuseli," nastínil jeden ze vstřícných kroků Karel Kašák. Žádost byla podána na konci září loňského roku. Další výraznou pomocí Českého Krumlova hokejistům bylo, že na sebe vzal třicetiprocentní nutnou finanční spoluúčast. Klub žádal o zhruba sedmnáct milionů korun, zastupitelé schválili, že městská kasa přispěje čtyřmi miliony. „Tím nám město pomohlo úplně nejvíc, protože takový spolupodílí náš klub neměl a bez něj by vůbec nemělo smysl žádost o dotaci podávat," doplnil Karel Kašák.

Čas plynul a kromě informace z ministerstva, že klub nebyl z okruhu zájemců o dotaci vyloučen, tedy že neměl v žádosti nějakou chybu, se nic nedělo.

I ptali se činovníci klubu měsíc co měsíc v Praze, jak to tedy je. A nic. Postupně nastala vládní krize, přišla vláda, která prakticky ihned podala demisi, vypsaly se nové volby. A nikdo není schopen odpovědět, jak to vlastně bude dál. Jediné, co je jasné, je, že peníze připravené pro tento účel ve státním rozpočtu se letos zkrátka vůbec nerozdělily a už asi ani rozdělovat nebudou.

Má to ale zase na druhou stranu tu výhodu, že klub mezi tím stihl připravit kompletně celý projekt, vypsat výběrové řízení na dodavatele a v případě úspěchu žádosti je prakticky okamžitě schopen začít stavět.
Pro jistotu podal HC Slavoj žádost o dotační peníze na totéž ministerstvo i na příští rok.

Jak doplnil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, město ještě jedná s Českou unií sportu (dříve ČSTV), zdali by na přestavbu nedůstojných šaten malých, ale i velkých hokejistů nepřispěla.

Své resty má na krumlovském zimním stadionu za poslední roky i samo město na svém majetku. V dezolátním stavu už je léta garáž pro rolbu a část technického zázemí. Také v tomto případě přinesl letošek nutnost změny.

„Nezbyde nám nic jiného, než rolbárnu postavit novou, jinak nám spadne na hlavu. Máme už vybraného dodavatele a peníze jsou k dispozici také," dodal starosta Dalibora Carda s tím, že ani v tomto případě se nepodařilo najít nějaký dotační titul nebo krajský grant. Přestavbu nakonec bude muset uhradit samo město a to z úvěru, který si letos vzalo pro podobné účely a je dosud nevyčerpaný.