A zdá se, že je lidé stále navštěvují. Navzdory tomu například letnSezona letních kin na Českokrumlovsku je v plném prouduí kino v Horní Plané finančně prodělává.

„Dělá to zhruba dvacet tisíc korun ročně," řekl Luděk Štěpánek, ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané. Letos se částka ještě o něco vyšplhá, protože město investovalo do nové promítací technologie, která umožňuje přehrávat Blu-ray a DVD disky. Přestože je provoz letního kina prodělečný, nechystá město promítání v něm zrušit. „Jedná se o kulturní místo pro místní i pro turisty," vysvětluje Luděk Štěpánek, „díky nové technologii můžeme promítat nové filmy. Je pravda, že v červnu a červenci příliš lidí nechodí. Rozjíždí se to spíš v srpnu."

Provozovatel letního kina v Černé v Pošumaví Filip Strnad si pochvaluje, že si na nezájem diváků nemohou stěžovat. Promítají každý den a za každého počasí. „Většina z nás jsou studenti a jelikož máme prázdniny, můžeme se provozu kina věnovat naplno," řekl Filip Strnad a dodal, že průměrná návštěvnost kina se pohybuje okolo šedesáti až sedmdesáti lidí, přičemž hodně záleží na počasí. Návštěvníci tohoto prvního digitalizovaného kina v České republice mají největší zájem o české filmy a pohádky.

Kino si pochvaluje například Jana Bohdalová z Českého Krumlova. „Moc rádi tam s přítelem jezdíme. Ne sice moc pravidelně, spíš jak nám vyjde čas. Momentálně se chystáme na komedii Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Komedie máme s přítelem nejraději. A horory. Ty jsou naše."

V Černé v Pošumaví momentálně funguje ještě jedno letní kino, a to na pláži Windy Point. Kino promítá filmy přes DVD přehrávač každou středu a zdarma.

„Na představení přijde zhruba padesát diváků," řekl organizátor Lipno Festu a provozovatel kina Michal Rolčík.
Luděk Štěpánek zavzpomínal na zlaté časy letního kina v Horní Plané: „Když se tu poprvé promítaly Čelisti, přišlo kolem tisícovky diváků. Bylo zaplněných všech sedm set míst a zbytek návštěvníků seděl na zemi na dekách. Když nám před časem přišlo na Kajínka 300 lidí, byl to pro nás svátek."

Obnova letního kina v Českém Krumlově se podle všeho nechystá. Ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger poznamenal, že kino mělo problémy jednak z hlediska návštěvnosti a posléze také investic.

„Na zařízení, kterým letní kino disponovalo, už ani dneska neseženeme žádné nové filmy. Ty se distribuují na úplně jiných technologiích," vysvětlil Miroslav Reitinger, který považuje provoz dnešních letních a kamenných kin téměř za hrdinství. „Za posledních šest let byly zpracované dvě drobné projektové úvahy, které směřovaly k záměru doplnění území bývalého letního kina nějakou sportovní infrastrukturou," řekl Miroslav Reitinger, „v současné době se však nic podobného realizovat nebude."