Mezinárodní hudební festival Český Krumlov musel změnit termín kvůli vládním opatřením, a tak návštěvníci místo od 16. července do 7. srpna mohou přijet na koncerty od 4. do 18. září.

Vybírat budou z velkolepého programu. Jubilejní 30. ročník zahájí operní hvězda Plácido Domingo. Prezident festivalu Jaromír Boháč zve: „Legenda opery se do Českého Krumlova vrací po deseti letech. Jeho hosty budou dvě dámy, a to pěvkyně Adriana Kučerová a Štěpánka Pučálková.“ Už od 31. července však bude přístupná Festivalová zóna, letošní novinka. Návštěvníci, milovníci hudby i literatury, se mohou těšit na českou premiérou díla Wild Symphony od celosvětově známého spisovatele a skladatele Dana Browna. Ten během symfonie bude předčítat ze stejnojmenné knihy.

Jako další operní velikán vystoupí Adam Plachetka. Zahraje také legenda světového jazzu, bubeník Billy Cobham. Součástí Národního večera věnovaného USA bude popová zpěvačka Pia Toscano. Prostor dostanou i mladí hudebníci, a to finalisté mezinárodní televizní show Virtuosos V4+ nebo také klavírista Jan Čmejla.

Festival tak letos nabídne šestnáct koncertů na pěti scénách.

Na co se těšit

31. 7. Dan Brown – Wild Symphony – Festivalová zóna

4. 9. Plácido Domingo a jeho hosté

5. 9. Varhanní matiné s Pavlem Kohoutem

8. 9. Škampovo kvarteto – koncert k výročí Antonína Dvořáka

9. 9. Finalisté soutěže Virtuosos V4+

10. 9. Legenda světového jazzu Billy Cobham

11. 9. Národní večer – USA

12. 9. Heroldovo kvarteto – Matiné s Mozartem a kávou

15. 9. Večer s Antoniem Vivaldim

16. 9. Jan Čmejla – Mladý virtuos

17. 9. Adam Plachetka a jeho hosté

18. 9. Leticia Moreno – koncert k výročí A. Dvořáka