Vedení obce se proto pustilo do projektu, jenž měl za cíl takové prostranství, kde by mohli místní lidé či turisté relaxovat, vytvořit. Ruku k dílu přidali i místní lidé, kteří odstranili křoviny či třeba pařezy.

„Nakonec se podařilo dát celé prostranství do pořádku tak, že je přístupné i lidem s handicapem," zmínila benešovská starostka Veronika Korchová.

Na místo byly umístěny lavičky a odpadkové koše. Je zde i osvětlení. „Lidé si tak mohou odpočinout například při cestě do kostela, který je hned vedle. Je tam krásně," řekla Veronika Korchová.

Místo má také pietní charakter. Byl sem totiž umístěn památník obětem nacismu.

Vytvoření odpočinkového místa je dalším z důkazů, jak moc lidem z Klení na svém místě bydliště záleží. Řada z nich se nachází ve sdružení, které bojuje za záchranu místního kostela. Krom postupné rekonstrukce této krásné památky zde organizují i nejrůznější akce. Podporují tak místní kulturní život.

Jak zmínila Miroslava Sommerová ze Spolku pro záchranu budovy kostela v Klení, nejbližší akce se uskuteční již tuto sobotu. Vystoupí zde duo Jakl – Kubíčková, které předvede své hudebně literární pásmo. Začátek akce je naplánovaný už na 16.30.