Bouře doprovázela večerní slavnost pořádanou v rámci oslav 700. výročí existence města Český Krumlov. Pečlivě připravená barokní iluminace pod vedením kastelána zámku Pavla Slavka v klášterní zahradě brzy vzala za své, liják svíčky uhasil.

Ale návštěvníky, kteří se rozhodli přijít, se bouřce rozehnat nepodařilo. Organizátoři program slavnosti pohotově přestěhovali do nitra klášterního kostela, kde lidé mohli nerušeně psát na speciální archy speciálním inkoustem své vzkazy příštím generacím.

A nebylo jich málo. Lidi očividně nápad Jana Vozábala a ostatních pořadatelů akce oslovil, a tak společně vytvořili jistě pozoruhodné dílo, při jehož čtení našim potomkům zjihnou srdce. Mnohé vzkazy svou dojemností opravdu za srdce berou. Čiší z nich především veliká láska k Českému Krumlovu a je z nich vidět, že současným obyvatelům i návštěvníkům Krumlova rozhodně není lhostejné, co bude s jejich milovaným městem dál.

Posuďte sami. Zde jsou některé některé z nich: „Český Krumlov je spojen s pětilistou růží, já jsem se do ní vpila jak včelka sosáčkem do květu. Miluji a obdivuji krásu tohoto města s okolní přírodou, která se mi vepsala do nitra, okouzlila mé podvědomí již dávno, při prvním zastavení v něm.“

„Najdete mě na Křížové hoře u kapličky pod kříži v zemi.“

„Poučte se z naší současnosti, pro vás již minulosti (historie). Všem dalším generacím přeji hodně štěstí v demokracii a naší krásné zemi. Jsem ráda, že pocházím z Českého Krumlova.“

„Vážení, dělejte legraci nebo ještě lépe srandu. Kdo dělá srandu, dělá dobře všem.“

„Milujte toto krásné město jako my.“

O doprovodný program návštěvníci slavnosti také nepřišli. Krumlovští pištci zahráli a soubor Fioretto zatančil v křížové chodbě kláštera. A závěrečný barokní ohňostroj v zahradě převálcoval i blesky na nebi.

„Nyní dáme dohromady věci, které do věže kláštera po jeho rekonstrukci uložíme, a podle jejich objemu necháme vyhotovit speciální kovovou schránu, do níž budou listiny se vzkazy a jinými dokumenty o naší době uzavřeny,“ řekl ředitel Městského divadla Jan Vozábal.