Během úterý se sice její hladina začala po tvrdé předcházející noci, kdy byl vytopen jeden dům, snižovat, ale vyhráno vůbec nebylo.

„Ve čtvrt na sedm ráno jsme vyhlásili opět třetí protipovodňový stupeň a stále držíme pohotovost,“ řekla ve středu v poledne starostka obce Veronika Korchová. „Voda je ale naštěstí pořád v korytu, není vylitá.“ Zároveň starostka dodala, že žádné výrazné problémy v noci nebyly, i když stále pršelo.

Ve stejném napětí byli i v nedaleké Pohorské Vsi. „Voda je zvednutá, tak nám neustále hrozí. Potok je přeplněný. Momentálně se ale počasí umoudřuje, tak to snad už horší nebude,“ doufala ve středu Ladislava Čuprová z Informačního centra Pohorské Vsi.

Ve střehu byla v noci také starostka Dolního Dvořiště Helena Panská. Raději jela všechno ještě v jednu hodinu po půlnoci zkontrolovat. Úlevou bylo, že se nic nestalo.

„Voda se vylila ze břehů, ale naštěstí nic nezpůsobila. Alespoň nikdo nic nehlásil. Sama jsem nic neviděla, tak myslím, že je u nás všechno v pořádku,“ řekla Panská.

Místostarosta Kaplice Josef Kaloš uvedl, že se sice voda na Kaplicku přes noc zvedla o dalších 20 centimetrů, ale o nic dramatického se nejednalo.

„Pokud by se zvedla ještě o dalších dvacet centimetrů, tak už bude zle. Povodňová komise je stále v bdělosti. Snad už se nic nestane,“ řekl Kaloš.

K vytopení došlo

Přesto vodě neuteklo pár majitelů sklepů i obydlí. „V tomto dešti je to ale celkem běžné,“ ujistil Kaloš.

Znepříjemněnou práci měl také kotelník zubčické základní školy. „Chtěla jsem, aby nám zatopil, na což říkal, že se mu do kotelny dostala voda,“ řekla ředitelka školy Martina Kalivodová. „Pořád nám tu vytrvale prší.“