Odnesly si společnou fotografii o velikosti A4. Ne však jen tak ledajakou, nýbrž repliku sto let starých fotografií. Fotoateliér Seidel totiž kdysi často navštěvovaly zamilované dvojice, které chtěly zvěčnit svoji podobiznu. A na to se muzeum snažilo zavzpomínat.

„Máme tady originální pozadí, které se tehdy při takovém focení používalo. Vybrali jsme ho podle dobových fotografií,“ řekl manažer Fotoatelierou Seidel Petr Hudičák, který páry fotil. Na pozadí je vyzobrazen březový hájek, který umocňuje romantický charakter fotografie.

Po snímku vypadajícím jak z časů první republiky zatoužila hromada lidí. A to nejen místní obyvatelé Českého Krumlova. Hlavně v sobotu odpoledne byl u Seidela fofr. Zamilovaní předstupovali před Hudičákův objektiv jak na běžícím pásu.

„Zhruba od druhé hodiny odpolední je to tu v podstatě k nezastavení. To se ale netýká pouze zmíněného fotografování, ale celkově prohlídek. Ty byly cenově zvýhodněné,“ řekl v sobotu Hudičák. Počet párů, kteří se nechali vyfotit, šel až do desítek.

Dobové ošacení

Mnozí si byli vědomi, že pěkná historická fotografie nemůže vypadat věrohodně v moderním ošacení. Poměrně dost lidí tedy dorazilo v historických kostýmech. Nejlíp v takových, aby odpovídaly dané době.

„Snaha o oblečení se do dobových šatů u zájemců o focení opravdu je. Řekl bych, že se tak nechalo vyfotit celkem dost lidí. Samozřejmě si přinesli vlastní oblečení. Někdo se tady ale ocitl takřka náhodou, takže se nechal vyfotit tak, jak přišel,“ řekl Hudičák.

Do šatů svých prarodičů se oblékl i Petr Kokeš, který si pro speciální fotku přijel z Českých Budějovic. „Samozřejmě by vypadalo špatně, kdybych přišel v tričku kapely Kabát. S přítelkyní jsme projeli babičky šatník a vybrali to, co se nám zdálo nejstarší,“ usmál se Kokeš.

O možnosti vyfotografování se ve starém stylu, se dočetl v novinách. Podle svých slov neváhal ani na chvíli. „Miluji staré fotografie. Jsou podle mě daleko lepší, než jsou ty dnešní. Mají atmosféru, která se mi vážně líbí.“

„Staré fotografie jsou kouzelné. A ti lidé na nich vypadali tak hezky,“ souhlasil další párek, který čekal, až přijde na řadu a dá si tak nejlepší dárek k letošnímu Valentýnu.