Lidé ve Větřní, stejně jako jinde, by se chtěli bavit. Jenomže to je oříšek, který se už roky nedaří vyřešit. Není totiž kde.
Například větřínští ochotníci musí svá představení hrát v malém sálu hostince Slavie, kde nejsou podmínky, jak sami upozorňují, úplně adekvátní. Jenomže nic lepšího se doposud nenabízelo.

Za několik týdnů by ale konečně mohlo být všechno jinak. Obec nyní dokončuje přestavbu zasedací místnosti zastupitelstva, která se nachází mimo budovu obecního úřadu, kde se budou různé kulturní i jiné události odehrávat.

„Pro kulturní účely kdysi sloužil společenský dům dole v obci. Ten má dnes ale jiný charakter, takže se v něm nic nekoná. Od té doby se skutečně moc možností, kde něco uspořádat, nenabízí,“ řekl větřínský místostarosta Pavel Štindl.

Starosta Větřní Antonín Krák zdůraznil, že obci na kulturním dění záleží. Proto se rozhodli upravit zasedací místnost, která se nachází nad knihovnou. „Chceme kulturní dění v obci alespoň trošku pozvednout. Nové zařízení nabídne několik možností. Budou se v něm konat svatby, vítání občánků, ale i různé výstavy či ho budou moci využít místní spolky.“

To umožní také uvolnit prostory na obecním úřadě, v nichž se nachází obřadní síň. „Předěláme ji na kanceláře. Nebyla už ani příliš využívaná. Máme tady jen zhruba pět svateb za rok,“ uvedla tajemnice úřadu Marie Jiříčková. „Stejně nevyhovuje. Žádná šatna, pořádné zázemí, nic. Není tam ani kde přebalit děti. Nové zařízení bude na úrovni,“ dodal Pavel Štindl.